Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi az a tejeskávé?

Mi az a tejeskávé?

Figyelt kérdés

Nem vagyok hülye, kifejteném.


Sokszor olvasom, akár itt, akár más fórumokon, hogy tejeskávét emlegetnek. Először azt hittem, hogy az ilyen Mizo féle (mint a kakaó meg karamellás cucc) tejeskávéra gondolnak, de aztán gyanúsan sok helyen olvastam, és sokan hozzátették, hogy anélkül nem tudnak felkelni, tehát lejött, hogy ez nem bolti dobozos kávé.


Ti mit hívtok tejeskávénak?


2021. ápr. 9. 15:39
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
90%

Az én reggeli (tejes)kávém:

1 dl filteres kávé

2 dl tej

cukor és édesítő nélkül

2021. ápr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

"elsősorban gyermekek de felnőttek is fogyasztották reggelire például kakaó helyett"


Igen, ez megzavart, mert oviban emlékszem, ittunk ilyet. És mikor olvastam, akkor ez merült fel bennem, hogy reggel ébresztőnek isszák a koffeinmentes tejeskávét?

2021. ápr. 9. 16:08
 23/30 A kérdező kommentje:
És a tejeskávék is "ébresztenek" valamennyit?
2021. ápr. 9. 16:10
 24/30 anonim ***** válasza:
89%
mivel koffein van benne, így igen, ébresztenek
2021. ápr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
93%

Látom savanyú a szőlő.

A kérdezőn te próbáltál poénkodni... Fura, hogy neked viszont nem tetszik.

Ennyi se vagy 32eske.

2021. ápr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
90%

"És a tejeskávék is "ébresztenek" valamennyit?"


Én azért iszom az 1+2 arányú, édesítés nélküli változatot, mert "surda-szindrómában szenvedek", gyógyszert nem szedek, de a tömény kávé ízét sem szeretem. :) A rövid távú hatás így is működik.

2021. ápr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
93%
#21-es vagyok. Amiről én írtam hogy "hagyományos" étkezési tejeskávé azt emlékszem hogy mamámék még valami cikória ? kávénak nevezett nagy fekete tabletta kávéból csinálták, tudtommal azért lehetett gyerekeknek is adni mert koffein mentes (vagy majdnem) kávé volt.
2021. ápr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
90%

A kérdésre válaszolva, igen, az általam ivott espresso+ 2 dl tej ugyanannyi koffeint tartalmaz, mint a sima egy espresso tej nélkül. Max annyi a különbség, hogy egy minimálisan lassabban szívódik fel a koffein, de így is felszívódik. Ehhez nyilván az is hozzátesz, hogy így lassabban issza az ember. Meg a gyomromat nem bántja a kávé. (Reggel elsőnek kávét iszom, utána legkorábban húsz perccel eszek reggelit.)

A macikávé= menzás tejeskávé cikóriából van, koffeinmentes, és gyerekeknek adják. Gondolom így szívesebben megisszák a tejet, mint simán.

De a legtöbb felnőtt ember tejeskávén azt érti szerintem, amikor a szokásos kis kávé adaghoz (kotyogósban vagy elektromos kávéfőzőben főzve) hozzáadnak annyi tejet, hogy tele van a 2-3 decis bögréjük. Aki 1 decinél kevesebb tejet tesz bele, az általában azt mondja, hogy kávét iszik, és ha kérdezik hozzáteszi hogy tejjel. Legalábbis az én környezetemben így szoktam hallani.

2021. ápr. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező, én is furcsállni szoktam, amikor tejeskávét emlegetnek. Én egyszerűen csak kávénak hívom, akkor is ha öntök hozzá tejet. Attól nekem még ugyanúgy kávé marad. Igaz az is, hogy általában kevés tejet öntök hozzá, max. 1 decit.

Ezt a tejeskávé kifejezést olyan gyerekesnek érzem. Lehet azért szeretik így hívni, mert jól hangzik.

2021. ápr. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 PetheD ***** válasza:
Tisztán nem szoktam meginni a kávét. Ha cukrot és egy kis tejet rakok bele, nem nevezem tejeskávénak. A tejeskávét én úgy szeretem, hogy kb. egy deci kávéhoz öntök 4-5 deci tejet, és ízlés szerint cukrozom.
2021. ápr. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!