Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy evőkanál vaj az hány...

Egy evőkanál vaj az hány grammnak felel meg?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 14. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Attól függ mennyire van tele az evőkanál. Egyszerűbb lenne ha lemérnéd, pár másodperc alatt megvan.
2021. ápr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gondolhatod, hogy azért kérdeztem, mert nincs mérlegem!
2021. ápr. 14. 13:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg olvasztott, vagy szilárd? :)


Mondok egy támpontot, egy minivaj 2 deka. (20g)

Szóval egy kanál... hát mondjuk 15 g.

2021. ápr. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szilárd és nem púpozott evőkanál
2021. ápr. 14. 14:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tartom a 15-öt. Mondjuk 12-15, hogy adjak magamnak egy kis mozgásteret. Ha teljesen laposan van a kanálban, a peremégi, mint egy "leves" tehát abszolút nem púpozott, akkor meg 8-10. Kb.


De ezek olyan kis mennyiségek, hogy nem fogsz melléfogni, ha kicsivel többet teszel bele. Azért ez mégse gyógyszerészet... :)

2021. ápr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
különböző anyagoknál más-más, kis összefoglaló [link]
2021. ápr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint 2 deka. Hát, ha én egy (mai) ek-ba beleteszek egy minivajat (ami 2 deka), az határozottan nagyon nagyon púpos!

Mondjuk a 70-es években voltak olyan kgst-s evőkanalak, amik akkorák voltak mint most egy szervízkanál, abban elhiszem, hogy elfér egy minivaj! :D

2021. ápr. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
persze, különböző méretűek az evőkanalak is, azért nem lehet pontosan kijelenteni bármit is napjainkban. nekünk még az Elzett régi fémkanai vannak itthon, azoknak jó mély a belseje, de találkoztam olyan készlettel is mástól ami inkább volt szélesebb és lapos
2021. ápr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Elzett? Nem is hallottam még róla! :D Mármint evőeszközben! Komoly!


Én vendéglátásban dolgozom, én meg hh-ba futok bele még most is sokszor! XD

15-20 éve nem volt olyan étterem Magyarországon, ahol ne lett volna HH-s evőeszköz! Hungar Hotels.

Á, nem lopták szét a céget... :D

2021. ápr. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!