Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Zacskós salátakeverék, hol...

Zacskós salátakeverék, hol érdemes venni? Vagy milyet?

Figyelt kérdés

Elhatároztam az életmódváltást, gondoltam, több zöldségfélét eszem. Vettem előre csomagolt salátakeveréket pénteken, s mivel jó volt az ára, mindjárt kettőt, kétfélét. Az egyiknek holnap, a másiknak holnapután járt volna le a szavatossága. Kibontottam, az egyiknél rögtön megcsapott a savanyú szag, tiszta pára volt a zacskón belül is, dobtam ki. Felbontom a másikat, annak nem volt szaga, de abban meg jó pár darabka saláta töppedten, volt, hogy a széle megbarnulva. Ez is ment a kukába. Hűtőben tároltam.

Most ezeket a salikat megveszed, és lejárattól függetlenül edd meg azonnal, ha jót akarsz, vagy mi? Oké, két nap múlva ettem meg, de benne volt a szavatossági időben. Akik szoktak venni, és mondjuk 2 nap múlva sem romlott, ők hol veszik, vagy milyen típusút? Köszi a válaszokat!



2021. ápr. 18. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
az ilyen előre vágott kevert salátákra sajnos ki kell adni a pénz. egy időben én is a legolcsóbb aldisat vettem, ha aznap(!) nem ettük meg, mehetett a kukába, mert egy napot se bírt ki a hűtőben, hiába volt jó rajta a dátum. a másik alternatíva hogy összetevőnként veszed meg és minden étkezéshez külön felvágod és kevered. ha jó a hűtőd, sokáig eláll egy fej saláta
2021. ápr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lidl Carmen ill. Toscan salatanal jobbat meg nem találtam.

De vásárláskor lecsekkolom, hogy szép-e benne a saláta (többnyire az, de megesik, hogy mégsem veszem meg) ill. ha párás a zacskó belülről, akkor megint nem veszem meg, mert az általában már másnapra rohadt.

Egyébként 1-2nap a max amíg ezeket el lehet tárolni, legalábbis én ha tovább tároltam, annak mindig kuka lett a vége.

Eddig ebben a két salataban csalódtam a legkevesebbet.

Illetve az Aldiban van még egy porehagymas dobozos sali, de az nálunk kb fél évente egyszer van készleten, és csak az esti salatamba rakok a porehagyma miatt, de érdemes azt is kipróbálni. Nálunk a pekaruk melletti hűtőben van a készételeknel.


Lidl, Aldi, Tesco, Coop és Penny van a városunkban - más boltokrol nincs tapasztalatom.

2021. ápr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szinte mindenhol, veszek, nagyon sokat eszem. Nagyon ritkán dobom ki, de neha elofordul. Mielott megveszem a boltban jol atvizsgalom, megrazogatom. És a hatsobbat veszem ki,nem azt ami legelol van.

Sparban szoktam venni es az aldiban, lidlben. Ezek dobozban is vannak. Altalaban azt veszem meg aminek jobb az ara(sparban) eisberges,bol is van olcsóbb. Pantlika is finom.

Amugy, ha kinyitod egy picit hagyni kell "kiszellozni" es utana megszagolni megegyszer. Ha néha van benne pár barnabb azokat ki szoktam venni, de a többi reszet megeszem.

2021. ápr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%
Nem abban szokott béka lenni?
2021. ápr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyet csak piacon vettem. Azok nincsenek előre megmosva. Általában friss szokott lenni, de előfordul, hogy a keverékéből egyik-másik fajta már kezd rohadni, vagy épp ki van száradva. Ha viszont frisset fogtam ki, akkor egy hétig is eláll hűtőben.
2021. ápr. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig sosem tapasztaltam az általad leírtakat. Nyilván ha már felbontom akkor másnapra változik a külleme, de nem ehetetlenül. A legtöbbször Eisberg márkájút veszek, eddig még nem csalódtam.
2021. ápr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!