Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha a banánt rizskásával...

Ha a banánt rizskásával fogyasztom, akkor lassítja a felszívódását ?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, a banán a gyorsan felszívódó szénhidrátok közé tartozik (nem vagyok benne biztos), de ha rizskása után fogyasztom el, akkor befolyásolja a felszívódását ? :)

2021. ápr. 21. 11:00
 1/10 anonim válasza:
szerintem nem, viszont lassabban szívódik fel mintha csak banánt ennél.
2021. ápr. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szóval akkor így jobb a vércukor szempontjából? :D
2021. ápr. 21. 11:25
 3/10 anonim válasza:
na azt nem tudom. #1
2021. ápr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy cukorbeteg, akkor ne aggódj a banán miatt. Ha az vagy, akkor is tudsz banánt enni, ha mellette jó, zsírszegény étrendet követsz.
2021. ápr. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
A sima rizs is tiltólistás cukorbetegeknek/IR-eseknek, a kásásvá főzés tovább gyorsít rajta, tehát sajnos a rizskása is extragyors ch :( max barnarizsből/basmatiból nem talán
2021. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Én is IR-es vagyok, az utolsónak igaza van, ez így nagyon gyors lenne
2021. ápr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Oh értem köszönöm a válaszokat !


Valami reggeli ötlet , mit érdemes :)?

2021. ápr. 21. 15:45
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
6-os vagyok :) zabpehely, korpovit-keksz, kókusz jó lehet lassításra. Én arra szoktam rá mostanában reggelente, hogy zabpelyhet kevés kókusztejjel mikrózok kicsit, aztán tejszínt/csillagtejet, édesítőszert, túrót és jó sok kókuszreszeléket keverek bele. De nekem kalóriát nem kell számolnom, ez a kókusz és a tejszín miatt hizlaló lehet :) De pl. a sima zabkása is jó, ha jó tejből (csillagtej/kókusz/mandula), cukor nélkül készül. Azt mondják, hogy az inzulinérzékenység reggel a legrosszabb, ezért akinél már gond van, nem javasolják, hogy reggel gyümölcsöt egyen. Nekem dietetikus mondta ezt.
2021. ápr. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Ha szeretnél úgy táplálkozni, hogy figyelsz a szénhidrátra, szerintem érdemes belépned IR témájú fb-csoportokba, rengeteget lehet tanulni, recepteket is találsz. Ez pl. egy nagyon jó csoport: Cukor nélkül - szénhidrátdiéta cukorbetegeknek, IR-eseknek (160g ch) - Ez a csoport a 160 g ch diétát követi, amivel nem feltétlenül kell egyetérteni, vagy ezt követned (pláne ha nincs gond a szénhidrát-anyagcseréddel, akkor semmi értelme), viszont az alapelvek ugyanúgy hasznosíthatók bárki számára, nagyon hasznos anyagok vannak benne.
2021. ápr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! :) ki próbálom :D
2021. ápr. 21. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!