Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Glutén érzékenyként hogy néz...

Glutén érzékenyként hogy néz ki az étrendet? Írnátok példákat? Reggeli/ebéd/vacsora, miket hagytatok el teljesen az étrendetekből?

Figyelt kérdés
2021. máj. 9. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindent elhagytam amibe van glutén. Amúgy az étrend semmi különös, glutén mentes kenyér reggelire estére. Ebéd meg mint ami eddig, csak búzaliszt nélkül. Sűríteni lehet pl kemyényítővel.
2021. máj. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Sok zöldséges curry, graham masala, chilis bab. Barna rizs alappal. Ezek az ebédek. Egyébként sok gyümölcs, néha puffasztott rizs reggelire/vacsorára.
2021. máj. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekemnek ez reggelije gluténmentes mini bagett,vagy gofri,vagy hasonló gluténmentes sonkával ebédre csirkemell csíkok gluténmentes panirba este meg gluténmentes virsli.
2021. máj. 10. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Mindent elhagytam, amiben van glutén. Kifejezetten gluténmentes helyettesítő dolgokat ritkán szoktam enni, mert drágák egyrészt, másrészt meg nélkülük is jól megvagyok, úgy vagyok vele, hogy inkább akkor nem eszek kenyeret/tésztát/ ilyesmiket, hanem eszek rizst vagy szoktam itthon zablisztből csinálni zsemlét pl. Ritkábban szoktam kukoricatésztát, vagy valami hüvelyesből készült tésztát venni, ahhoz szoktam szószokat csinálni.

Reggelire GM zabkását szoktam sok gyümölccsel, ebédre valami zöldséges curry, chillis bab, saláták, valamilyen zöldségfasírt, rizs, párolt zöldség, krumpli, gombapörkölt, lencseleves/lencsepörkölt, babsaláta stb.

Vacsorára meg saláta, vagy valami maradék.

Nasinak meg gyümölcs mogyoróvajjal.

2021. máj. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Reggeli:

- kv + egy szendvics felvágottal-vajjal + zöldséggel vagy pl bundáskenyér

- tízórai lágy tojás legtöbbször csak úgy magában

- ebéd leves (random), és mostanában spagettit eszek valamilyen szósszal :D

- uzsi gyümölcskehely karamellás kekszmorzsával, vagy jégkrém, gm cornetto...

- vacsi valami sült: pl bacon, kolbász, tojás salátával


De mindent eszek, ami gm.

2021. máj. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!