Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti, hogyan szoktatok le a...

Ti, hogyan szoktatok le a káveról? Valakinek bevállt, hogy koffeinmentes kávét ivott sokáig?

Figyelt kérdés

Próbálok leszokni, mert mostmár nem érzem a koffein hatását és egésznap fáradt vagyok éberség helyett.

Csak 2x2 dl iszom, reggeli és ebéd után.


Tudon az a leghatásosabb ha egyaltalán nem iszom , de legalább az izét hadd élvezem és elvonási tűneteim lesznek ha nem iszom legalább koffein menteset.


Nem hiperszuper minőseg szemes személ'esen őrölt kavét iszom ittam hanem kogyogósba való eleve öröltett.


Szóval valakinem bevált, hogy egy ideig koffeinmeneteset ivott utána már nem voltak elvonasi tünetei a koffeinhiánytól nem volt hullafáadg egésznap majd teljesen eltudta hagyni?



2021. máj. 14. 17:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ígyis-úgyis voltak elvonási tüneteim. Az első 3 nap nagyon rossz volt, utána még kb 3-4 rossz. Ha tényleg rászoktál koffeinmentes ide-oda, nem lesz kellemes. Én egyszerűen nem ittam kávét, max cikóriát, de azt is nagyon limitálva. Anyukámnál nem fizikai, hanem lelki függés alakult ki, ő többet szenvedett a kávé abbahagyásával, nála az vált be, hogy nem öntött hozzá tejet, így képtelen volt meginni.
2021. máj. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egyelőre folyamatosan iszom a koffein menmentes nem ide oda. Úgy érted , hogy néha iszom menteset néha nem az nem jó módszer ? Nem fogom keverni a koffeinmeneteset a rendessel mert olvastam , hogy nem szabad keverni a különböző márkájú.
2021. máj. 14. 18:35
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondtam olyat, hogy keverd a kettőt. Ha koffeineset iszol, az a leszokás ellentéte. Őszintén örülök, hogy neked nem ide oda, bocsánat, hogy leírtam a tapasztalataimat. :)
2021. máj. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%

Egyszerűen nem ittam tovább.

Az elvonási tünetek nem érdekelnek. Szoktam már le rosszabbról is.

Egyébként koffeinmentes mellett ugyanúgy jelentkeznek tünetek.

2021. máj. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Sunshinedoll ***** válasza:
58%

Nekem őszintén az íze lett az, amit nagyon meguntam/megutáltam és így már nem is kívántam.

1-2 hét után megszoktam, már a fejem sem fájt délutánra.

2021. máj. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Amfetaminnal tok egyszeru elhagyni a koffeint .... ahogy mondani szokas: "szilveszterig mar csak egyszer alszunk!" :)))
2021. máj. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Próbáld meg a fekete teát vagy esetleg a zöld teát abba kevesebb a koffein szerintem ha a kávét teával helyettesítenéd már az is előre lépés lenne bár én meg kissé arra vagyok rászokva xd
2021. máj. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
hát magáról a koffeinről kéne leszoknom, ha egy másik italban van az nem megoldás.
2021. máj. 14. 20:15
 9/12 anonim ***** válasza:

meta tea a legjobb :)

Fogyókúra miatt kezdtem inni. Matein van benne, nagyon jól felpörget, de nem okoz függőséget.

2021. máj. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell leszokni, hogyha szereted. Napi 1-2 kávé még jót is tesz. Hogyha mindenképp le akarsz szokni róla, szerintem az a legjobb, ha azonnal teljesen elhagyod (bár az nem könnyű) , mert csökkentéssel szerintem nehéz leszokni.
2021. máj. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!