Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lejárt mirelit paraj már nem...

Lejárt mirelit paraj már nem használható?

Figyelt kérdés
Vannak bizonyos ételek amik szavatossági ideje lejárta után is fogyaszthatók, és ugyan olyan jók.. Fagyasztott spenótpép elkészíthető még főzeléknek, úgy hogy kb 1 éve lejárt? (most találtam meg pakolás közben, aztán ha menthető nem dobnám ki)
2010. aug. 26. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baja, de főzéskor úgyis észre veszed, ha nem stimmel valami!
2010. aug. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%

Lejárt fagyasztott termékeket nem ajánlatos fogyasztani.

(A kiengedett-visszafagyott az igazán veszélyes)

2010. aug. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök válaszát.

Egy kicsit megcsinálok belőle, megkóstolom, aztán ha nem jó akkor kuka sajna :/

2010. aug. 26. 23:00
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én már nem mernék enni belőle,de adni se mernék belőle senkinek. Gondolj bele, vannak benne mindenféle tartósítók,meg ízfokozók,kitudja azokkal mi történik az 1 év alatt...nem viccből írják rá a szavatossági idejét,szerintem ezt már ne használd fel. :)
2010. aug. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az a gond, hogy a bacik a fagyóban se pusztulnak el, csak lassabban szaporodnak..
2010. aug. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hmm végülis.. veszett már több is oda! nem ér meg egy gyomorrontást :)
2010. aug. 26. 23:19
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a szavatossági időt viccből írják rá egyes termékekre... A fagyasztott termékeknek nem igazán lesz bajuk, úgyhogy én minden további nélkül felhasználnám.
2010. aug. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Még a rég lejárt tojásnak sincs baja a hűtőben. A fagyon a túrórudi lejárat után 3 hónappal is jó marad. Szerintem nyugodtan megfőzheted, jó lesz az még.
2010. aug. 27. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

én lehet, hogy kipróbálnám, de ha belegondolsz: 129 Ft egy csomag paraj. Ha most beleteszed a tejet, a lisztet, a fokhagymát, csinálsz hozzá tükörtojást vagy egyéb feltétet, és ki kell dobni, már túllépted azt a 129 Ft-ot, amibe egy új, friss csomag paraj kerülne.

Nem beszélve a gyomorrontásról.

2010. aug. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem fél év után már nem tanácsos semmilyen fagyasztott zöldséget megenni.Beteg nem leszel tőle, de az már egy íztelen vacak.Nem aranyról van szó, hogy kár kidobni.
2010. aug. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!