Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy kell csinálni a karamellt?

Hogy kell csinálni a karamellt?

Figyelt kérdés

Azt tudom persze, h bele kell tenni a cukrot egy serpenyőbe, s melegíteni kell, csak nem tudom, h meddig kell, meg hogy mennyi vizet kell adni hozzá, meg mikor lesz kész stb.

Valaki tud nekem segíteni?


2010. aug. 30. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Addig kell keverni míg el nem olvad a cukor és nem vizet kell hozzá adni hanem tejet.. És én fakézba szoktam ilyen kisebb fajtába és annyit teszel bele amennyit megszeretnél enni
2010. aug. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pontosan mihez kell a karamell? Ital, dobostorta-szerű máz, tejkaramell, vajkaramell, öntet, cukorka ?

Az elején, amikor karamellizálod a cukort, én egyikhez sem szoktam semmit sem rakni. Beleszórod egy lábosba a cukrot, melegíted, közben kevergeted (érdemes könnyen tisztítható kanállal). Érdemes kis lángon csinálni, nehogy megégjen. Amikor már kellően barna (ízléstől illetve receptől függ), hozzáöntöd amit kell. Ekkor nagyon forró, ezért óvatosan kell hozzáönteni, minden fröcsög. Utána a teendők már tényleg attól függenek, hogy mit szeretnél vele csinálni.

2010. szept. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából csak vmi édességet szeretnék csinálni, amit "egyszerű" elkészíteni, vagyis inkább gyorsan lehet, nem kell órákig sütögetni. Végölis lehet tejkaramell is, meg ilyenek, csak neten nem találok semmi olyan leírást, ami tényleg kezdőknek van, akik még sosem csináltak ilyet:) 1(/L És köszi a válaszokat:)
2010. szept. 6. 23:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Tejkaramellre találtam néhány jónak tűnő leírást, de én még egyiket sem próbáltam:


"cukorka" : http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__egyeb-kerdesek_..


"szósz": [link]

2010. szept. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi:) És ha csak simát szeretnék, ami kész van pár perc alatt, s beleöntöm alufóliába, hogy majd ki tudjam szedni, ahhoz is kell vmit hozzáadni? Ha igen akkor mennyit? Mert én csak simán olyat szeretnék, ami megkeméynedik, és lehet "rágcsálni".
2010. szept. 8. 17:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem neked az első leírás kell (a cukorka), és ahhoz ha jól értem nem kell alufólia mivel sűrűn folyik, csak olyan cukorka-vastagságúra folyik szét. És a vajtől ill. tejszíntől elvileg nem is ragad. Viszont én még nem csináltam ilyet, így garanciát nem vállalok :P
2010. szept. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!