Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen nem hagyományos ételeke...

Milyen nem hagyományos ételeket szoktatok csinálni karácsonykor?

Figyelt kérdés
Akár körét, akár főétel. Nálunk legtöbbször sima hidegtál van majonézes salátákkal, birkapörkölt, meg halászlé. Ti mit szoktatok ami nem a megszokott töltött káposzta pl?

2021. dec. 3. 12:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szenteste mindig vajjal rántott, húsmentes szárazbab leves van, mézes alma, dió. Ez afféle népszokás felénk.

Emellett még mákos guba van, de arról már hallottam másoktól is, hogy feléjük az a szokás, szóval ezt nem mondanám "nem hagyományosnak".

2021. dec. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

A körét az olyan, mint az öntét? :-)


Töltött káposzta nálunk sosincs, a halászlé + sült hal a hagyományos sz én családomban.


Párom nem halas, szóval mióta együtt élünk, minden évben mással kísérletezek.

Arra igyekszem figyelni, hogy ne szárnyas legyen (bár ez inkább újévi babona, nálunk a karácsonnyal is összekötődött).

Tavaly pl. több napig pácolt bélszínsteak volt, máskor tarja.

De a csirkés hagyománytól is tértem már el, narancsos-aszaltszilvás csirkesülttel vagy csirkekuglóffal.

2021. dec. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
6%
kőleves
2021. dec. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Volt, hogy vadast főztem - amit anyósom tanított -, eléggé sokat kell vele vacakolni, így nem szánom rá magamat a mindennapokban. A család örült neki, én meg örültem, hogy ízlett nekik.
2021. dec. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk soha nem a karácsonyi hagyományos ételek mennek, mert nem szeretjük a halat, így halászlé, rántott hal eleve kilőve.

Töltött káposztát általában a két ünnep között csinálok, de van, hogy szilveszterre. A kocsonyát is.


Ami nálunk a saját hagyományunk, a fácánleves és a 3/4-ig megfőtt fácánhús darabok nyers, húsos, füstölt kolozsvári szalonnába alaposan bebugyolálva, tepsiben megsütve krumplipürével. Emellett szokott lenni rántott libamáj és sült libamell lila dinsztelt káposztával.

2021. dec. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%
mac and cheese
2021. dec. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly kacsamellet sütöttem, pezsgős párolt káposztával.
2021. dec. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Húsfondü
2021. dec. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Idén szenteste, fácán leves, birka meg vaddisznö pörköltek lesznek. A gyerkeknek meg bolognai :)
2021. dec. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

2es elírtam bocsi :D

Nagyon köszönöm a válaszokat! Amit a 7es írt a pezsgős lilakáposzta kacsamellel az nagyon jól hangzik köszönöm!

Fácán levest még nem ettemde nagyon jól hangzik az is

2021. dec. 3. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!