Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van itt valaki akiknél nem...

Van itt valaki akiknél nem (csak) hagyományos karácsonyi menü került az asztalra?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy olyan kérdést, ahol a szokásos karácsonyi halászlé, bejgli mellé készül lasagne is a családnak mert nagyon szeretik.

Szerintem ez nagyon jópofa :) Van itt még más is, aki szívesen eszik "hétköznapi" ételt a hagyományos mellett ünnepekkor?


2015. dec. 24. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk is van hagyományos menü(halászlé, töltött káposzta, rántott hal)

de van hétköznapi is(rántott sajt, gomba, húsos tészta, hortobágyi húsos palacsinta)

2015. dec. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Mások szerint sima vasárnapi kaja, nálunk kifejezetten csak karácsony (esetleg szülinapon) kerül asztalra: rántott hús.
2015. dec. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Mi ugyan rokonnál voltunk és hagyományos étel volt (rántott hal és egyéb hús, gomba, sajt, franciasaláta, töltött káposzta, bejgli, a mézest és a mákos-almást én vittem), de itthon egészen más műfaj lesz... Ma reggelire zöldségfasírtot evett a párom, én holnap ebédre fogom enni, néhány tojással (hogy tükörtojás lesz vagy milyen, az majd elválik akkor). Szeretem az egyszerűséget, azonkívül az esik nekem jól. A rokonlátogatás s az előtte levő sütikísérletek nem voltak nagyon durvák, úgy látszik, de azért vágyik a testem egy kis gyomorkímélő étkezésre, amiben kevés a szénhidrát (az is főleg szénhidrátszegény zöldség) és sok a zsír :)


Gyerekkoromban a karácsonyt a szeretet helyett inkább a túl sokféle étel jellemezte, akkor még azt terveztem, ha majd nagy leszek, akkor a karácsonyi étel a kedvencem, a paprikáskrumpli lesz. Azóta megváltozott az étrendem s amúgy sem ragaszkodom mereven a dolgokhoz, de soha nem akarom túlságosan elbonyolítani, az nekem semmire sem jó. Az ünnepiesség OK, kicsit megjelenhet az étkezésben is, de hogy akörül forogjon a világ és 6félét süssek, azt nem.

2015. dec. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
indiai tikka masala csirke volt a vacsi naan kenyérrel és rizzsel, utána meg tiramisu. :)
2015. dec. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Holnap lesz a nagy karácsonyi evészet. Minden éven olyat eszünk amiben a család megegyezik. Tavaly a pizza volt a hagyományos ételek mellett. Idén halászlé helyett fokhagymakrém leves lesz.

Az év többi napján is van halászlé, sőt bejgli is attól még, hogy "karácsonyi" étel, szóval minden más kerülhet még az asztalra ilyenkor is.

2015. dec. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

NÁlunk sosincs hagyományos étel. Mindig különleges, ünnepi ételet gondolunk ki, aminek az elkészítése is időigényes és a hozzávalók sem mindennapiak. A férjemmel közösen szoktuk a menüt elkészíteni.


De nem csak karácsonykor, hanem más ünnepekkor is így van, pl. szülinap, névnap.


Szóval nálunk pont hogy nem hétköznapi, de nem is hagyományos. Úgy vagyunk vele, hogy az ünnep fényét csak emeli, ha olyan ízletes étel van, amivel egy átlagos nap nem fáradnánk. Ilyenkor van időnk bőven előkészíteni, beszerezni a hozzávalókat, mert mindig szabadságon vagyunk már az előző héten is :)

2015. dec. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem rajongunk a halászléért, úgyhogy tejszínes-citromos szarvasragu levest főztem (annyit, hogy holnapra is legyen), a főétel grillezett haltál (vörös tonhalsteak, sügérfilé és lazacfilé) volt datolyamártással, vörösborban párolt körtével és burgonyafánkkal. Süti háromféle bejgli és méteres kalács, de tettem az asztalra gyümölcstálat és sajtokat is, a kevésbé édesszájúaknak. Mindig úgy főzök, hogy az adott ünnep hagyományaihoz, hangulatához igazodjon a menü valamennyire, prémium minőségű alapanyagokból viszonylag különleges legyen, amit nem eszünk minden héten, de ne vegye el az egész napot a sütés-főzés. A sütiket szétosztjuk a famíliában, mindenki egyfélét süt, aztán csereberélünk,így lesz mindenhol 4-5 féle.

Töltött káposzta is lesz, de nem itthon főzöm, vadpecsenyét készítünk még holnap, holnapután egy kis csirkét grillezek salátával, levezetésnek.:-)

2015. dec. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Kislányomnak bonyolult diétája van, sok mindent nem ehet, neki sült krumpli volt, meg saját készítésű szaloncukor.
2015. dec. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
96%
Páromnak kicsit furcsa az ízlése, én nemrég lettem vegán, szóval nálunk vadas mártás volt krumplifánkkal (próbálkoztam lencsefasírttal is, de nem lett az igazi), előtte tárkonyos zöldségleves, utána forró csoki.
2015. dec. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
Halászlé készül, 24-én délben szokott a család egy része azt enni. A másik fele nem szereti. Bejgli nem készül, azt teljes egyetértésben nem kedveljük. Készül helyette stollen, flódni és rengeteg aprósütemény. Töltött káposzta is csak a két ünnep között készül. Egyedül a halpaprikás, ami minden karácsonykor van, de persze azt se eszi mindenki :) Családi vacsorára hidegtál van, apró szendvicsekkel, mindenféle krémekkel.
2015. dec. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!