Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha csirkemell szeleteket...

Ha csirkemell szeleteket sütök ki serpenyőben, kifröcsög az olaj belőle. Másnál is így van?

Figyelt kérdés
Magas hőfokon, fűszerezve sütöm. Vagy van vmi "trükk" ez ellen vagy ez ilyen másnál is?

#olaj #kifröcsög
2021. dec. 29. 23:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Lehet kapni bármelyik háztartási boltban, vagy nagyobb kínai boltban egy lapos szűrőhöz hasonló fedőt. Direkt erre a célra.
2021. dec. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Erre gondoltam.


[link]

2021. dec. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
1 De jó, köszi!! :)
2021. dec. 29. 23:17
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Nincs mit. 🙂 Nálam is fröcsög, és ezt használom.
2021. dec. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
56%
Kevesebb zsiradék kell. A zsiradék csak arra szolgál, hogy a gyors hőátadás meg tudjon történni a hús felülete, meg az edény felülete között. Illetve akkor tud a zsiradék fröcskölni, ha nagy a nedvességtartalma annak, amit sütsz és ráadásul még ki is jön a húsból.
2021. dec. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Az a fedő halottnak a csók kategória. Ugyanúgy átfröccsen rajta az olaj.
2021. dec. 30. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

6-os, hát ha nem is ugyanúgy, de ja, átfröccsen. Szóval majdhogynem dupla munka, mert végül is ugyanúgy törölgetni kell, plusz még azt is el kell mosogatni.

Valamit azért ér ez a háló, nekem is van, de az a helyzet, hogy az ilyen munkáknál érdemes előre belekalkulálni a főzésbe egy 5-10 perces takarítást.

Ha előre rákészülsz, nem esik olyan rosszul. :)


Amúgy meg kár volt lepontozni az 5-öst, abszolút igaza van, gondolj egy grill rácsra, amin abszolút nincs zsiradék, vagy épphogy csak meg van kenve.

A fröcsögés a víz és a zsiradék kombinációjából van, ha az egyik nincs, akkor nincs fröcsögés. Víz úgyis lesz, mert olyan nincs, hogy veszteség nélkül süss, csak a zsiradék mennyiséggel tudsz variálni.

2021. dec. 30. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%

nekem sose fröcsög ki, bár én mindig sokkal kevsebb zsíadékban sütök (nem is egészséges többen)

viszont a rántott cuccoknál ahol bő olaj kell, ott magas falú fritőzben sütőm és úgy nem fröcsög ki

2021. dec. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Kevesebb olajat használj. Az emberek tényleg azt hiszik, hogy az olaj süti meg a kaját, pedig az csak segít hogy ne tapadjon le és gyorsabban süljön. 2 ek olaj is bőven elég.
2021. dec. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem pontoztam le senkit, érdekel, ki hogyan süti.


Hát én kb 1 evőkanál olivaolajat használok alá, én is egészségesen étkezem.. Szóval nem hiszem h sokban sütöm.. :) Gondoltam rá h még kevesebbet teszek alá, de akkor meg félek leég az alja szerintem.


De akkor a lényeg, hogy nem igen kerülhető el, hogy valamennyire kifröcsögjön az a kevés olaj is.

2021. dec. 30. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!