Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Banánhéjat bele szabad tenni...

Banánhéjat bele szabad tenni a komposztálóba?

Figyelt kérdés

2022. márc. 24. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Igen. De ha beteszed egy befőttes üvegbe, vizet öntesz rá, és két napig hagyod ázni, akkor a cserepes növényeket (vagy akár a vágott virágot vázában is) fertilizálja, táplálja.
2022. márc. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy szárítsd ki egy kevés tojáshéjjal együtt, darált le, tökéletes növénytápszer lesz belőle 😊
2022. márc. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%

Biztos azért kérdezted meg ezt, mert te is hallottál dolgokat, hogy ne tegyük. Méghozzá ezt: a boltban vett banánhéj nagyon sokat utazik, amíg Magyarországra és a boltok polcaira ér, épp ezért a héját a gyors romlás ellen vegyszerekkel kezelik. Ezért nem ajánlják, hogy a komposztodra dobd, ugyanígy minden más déligyümölcs héját sem. A bio gyümölcsök ez alól kivételt jelentenek, azok elvileg nem láttak vegyszert.

Nyilván ez nem tőlem, tapasztalatból származó információ, de amikor a komposztálásról olvastam, ez volt az első dolgok egyike, amit a fejembe sulykoltak. Annyit nem ad a komposzthoz egy-két banánhéj pluszban szerintem, hogy ezek után még esetlegesen vegyszerrel szennyezd a kész komposztot.

2022. márc. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nem kezelik semmivel a banan hejat, eretlenul szedik le es ugy taroljak hogy ne is erjen tovabb amig eler a celorszagba. ott kibontjak, es az eresi folyamat folytatodik. nyugodtan tedd be a komposztba
2022. márc. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
ja es a bio gyumolcsok is latnak vegyszert, a bio ugyanis nem azt jelenti hogy nem permetezik meg kezelik egyaltalan, hanem hogy bizonyos szerekkel permetezhetik meg kezelhetik csak.
2022. márc. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Ezt találtam a neten, a Nébih válasza a tartósságot elnyújtó módszerekről déli gyümölcsök esetén: [link]

Sajnos a boltban nem írják rá a banánra, hogy annál melyiket használták, de ezek szerint ilyen is előfordulhat:

– Fertőtlenítő lemosás: a gyümölcs felületéről el kell távolítani a szennyeződéseket, gombaspórákat, forró vízzel és/vagy szódabikarbónás, timsós vagy klóros vizes áztatással. (KLÓR!!!)

– Gombaölő szeres kezelés: kifejezetten erre a célra engedélyezett gombaölő szerekkel kezelik a gyümölcs felületét (héját), a banán és a citrusok esetében szinte mindig, de az avokádónál és a mangónál is gyakori pl. imazalil, thiabendazol, orthofenilfenol stb.


Szóval ez azért nem olyan, mint amikor a kertedben lenyírt füvet vagy a fádon megérett gyümölcs héját, csumáját a komposztra dobod.

2022. márc. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
Egyébként én bio szemléletű vagyok, ha már a saját kertem, minél kevesebb vegyszert szeretnék a termelésbe belevinni, amennyiben ez neked nem fontos, kedves kérdező, dobd persze nyugodtan be a banánhéjat is a komposztálódba.
2022. márc. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
#6 itt senki se beszélt evésről, a komposzt nem enni fogja hanem lebontani
2022. márc. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!