Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mire lehet használni a bontatl...

Mire lehet használni a bontatlan héjában kiszáradt egész tojást?

Figyelt kérdés
Ha megrázom, kotyog benne a sárgája, nem büdös, csak meg van száradva. Kb. egy évig álltak a kamrában kb.40 db, nem szeretném kidobni. Állatnak adható? Vagy porítva használható, vagy komposztba összetörve tehető? Nem szeretném kidobni.

2017. ápr. 25. 09:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem büdös? A záptojás szaga nem érződik a héján keresztül! Törd fel!

Na? Szerintem állatnak se add! Komposztba sem jó ételmaradékot rakni, ne sajnáld, ez már biztosan kuka!

2017. ápr. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Hogy lehet valaki ennyire sóher?
2017. ápr. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó egyet értek veled. Valaki még a büdös szarnál is megkérdezi, hogy mire tudja használni. Gondolom az emberekkel is igy van..... Dobd ki, de ha használni akarod vmire, akkor inkább te edd meg, mint hogy állatnak odaadod.
2017. ápr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Majd a kórházban mutasd meg mit ettél,jó kis szalmonella lesz ebből.

Bontatlan 1 éves tojás :DDD

2017. ápr. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

XD ne lepődjetek meg válaszolók. Én is ismerek ilyen embert (pl anyám egyszer egész nap vitázott velem miután kidobtam az egy éves fürjtojásokat. Nem tudom mire akarta használni)

Kérdező! Ezt meg nem gondolod komolyan

2017. ápr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szeretnéd kidobni, akkor kreatívkodj vele! :)

Fesd meg, rajzolj rá, húsvéti dísznek csináld meg, amit majd fel lehet akasztani a barkára, ajtóra, ablakra, stb.

Enni semmiképpen ne edd meg!!!

2017. ápr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
En is arra gondoltam mint a hatos,hogy dekorald ki oket.Vagy,ha rossz napod volt feszultseg levezeteskent foldhoz vaghatod oket.
2017. ápr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát - de igazán jó választ az utolsó adott! Igen, mindent lehet hasznosítani. Vidéken lakom, itt megbecsüljük még az értékeket. Szinte semmit nem dobunk ki, mert valamire jó. Húsvéti tojásdísz lesz belőle. Egyébként hallottatok a reciklikálásról? A tojáshéj összedarálva megy a komposztba, ahogy a zöldségmaradvány, gyom, kávézacc is. Azért kérdeztem amit, mert lehet, aki tudja, hogy a kiszáradt tojásbelső alkalmas lehet másra is, mint kuka. BOCS! A szart és egészségtelent mi sem használjuk semmire... de pl. a friss tojást porlasztva-szárítva is tartósítják! Ciki nélkül kérdezem, ki mit, mire hasznosít? Alma héjból alma ecet, barack mag hatalmas vitamin forrás (pl. B17 !!!),banánhéj szárítva, őrölve a legjobb tápanyagforrás a kertészetben (pl. magas kálium), fahamu bizonyos lúgos talajt kedvelő növényeknek áldás, de ebből készül házilag a mosó-lúg... stb. és számtalan szenzációsan jó praktika a régiektől. Csak az a gond, hogy az elmúlt 70 év kiűzte az emberekből a természet adta tudás nagy részét! Az a baj, hogy a mai "fogyasztói társadalom" kiöli az emberekből az ilyen fajta becsületes, gondoskodást, s rászoktatták az embereket a "pazarló gondolkodásra!" Ez nem (csak) a ti hibátok! Régen az emberek megbecsülték és éltek a természet adta lehetőségekkel. Ősidők óta ismerték, hogy mi mire való! A tudás helyett (tisztelet a kivételnek) a lustaság, a nemtörődömség, a minden mindegy elv szerint élnek. Nézd meg, mennyi parlagon levő föld van - a házak körül is, vidéken is, - de ha pl. petrezselyem kell, elmennek érte a Tescóba! S közben sírnak, hogy nincs pénz! Hát, talán szemléletet kéne váltani, nem szégyen a régiektől tanulni! Egyik ismerősöm Pesten a Belvárosban lakik. A kuka tárolóba kitett egy zsákot s fölé írta: "Megkérjük, a száraz kenyér-féléket ide tegye - vidéken várják az éhes jószágok! Köszönjük szépen!" Van, aki a kávézaccot, tojáshéjat is összegyűjti és oda adja az ismerőseinek. Egy ismerősöm Németországban él. Ott nem találsz megműveletlen földet! Nagyon sokan a kuka mellé teszik a még használható dolgokat! Ne feledd, ami neked nem kell, az lehet még másnak érték! Pl. hallottál már a rongyszőnyegről...?! :) S képzeld, ezek a gondoskodó ismerősök időnként friss gyümölcsöt, tojást vagy mást kapnak ajándékba a termésből! Hát, így is lehet. Szeretettel! :)
2017. ápr. 26. 10:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok.Eszembe jutott,hogy megkerdezhetnel egy idos falusi embert.De nem hinnem,hogy gyakran elofordult veluk,hogy egy evig kallodott naluk 40 tojas.Szerintem a komposztos megoldas sem rossz,kerdes,h mi van a tojasokon belul.Szoval a legjobb az lesz,ha kieled rajtuk a kreativitasodat.En koromlakkal vagy gyongyokkel szoktam tojasokat disziteni.De rengeteg lehetoseg van,40 tojason sok mindent kiprobalhatsz.
2017. ápr. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"40 tojàson sokmindent kipróbàlhatsz". Pl. a kalapàcsot? Nem győztél meg a dumàddal, uh. sztm. tovàbbra is sz.rràgó vagy.
2017. ápr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!