Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Málnát meg kell mosni fogyaszt...

Málnát meg kell mosni fogyasztás előtt?

Figyelt kérdés
Többen mondták hogy nem. Cseresznyét epret akkor miért?

2022. jún. 9. 10:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Hát, nem árt. Ha nem kesztyűs kézzel szedik le, akkor nagyobb kockázatot rejt.

De van logika abban is, hogy a többit igen.

A cseresznyét lefoshatják a madarak. Tehát, ha látszólag nem is kifejezetten ürülékes, de nyomokban tartalmazhat a felszíne :)

Az eper túl közel nő a talajhoz, és régebben szerették trágyázni is. Akár emberi trágyával is. Voltak is ebből szalmonellás esetek. De nem hinném, hogy manapság már csinálnák ezt. A mosás szokása azonban megmaradt.

2022. jún. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne baj megmosni a málnát sem, de ha nem frissen szedték, a mosás után szétesik, plötty lesz. Szerintem ezért nem mossák sokan.
2022. jún. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Meg szoktam mosni, mint ahogy minden gyümölcsöt megmosok mindig, aminek a héját is fogyasztjuk.


Igaz, a málnát csak óvatosan, kisebb vízsugárral mosom, mert valóban nagyon könnyen szétesik, ami nemcsak gusztustalanná teszi, de az ízét is elrontja szerintem.

2022. jún. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Mindent meg szokás mosni fogyasztás előtt. Kivéve az olyat, ami burokban van pl. zöldborsó, banán.
2022. jún. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
igen fogyasztas elott kozvetlenul. igazabol semmilyen gyumolcsot meg zoldseget se kene elore mosogatni, mert rontja a tarolhatosagot. mindig csak kozvetlenul felhasznalas elott
2022. jún. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%
10 éve nem voltam megfázva sem, talán mert nem mosom meg a málnát, epret, almát, körtét amit termelek.
2022. jún. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

Amit a kertedben szedsz le permetszerrel nem volt kezelve és tiszta a kezed azt nem kell

Minden mast meg kell

2022. jún. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%

Igen, le kell. Akkor is, ha te termeszted, mert mindenféle baktériumok lehetnek rajta - oké, most nem nagy az esélye, hogy pont te kapsz el valami agyevő vackot, de igazából még az is megtörténhet. Ahogy megtörténik sok emberrel évente.


Ez a megfázás pedig nem tudom, hogy jön ide, én megmosom, amit megeszek, mégse szoktam beteg lenni. A mosatlan zöldség-gyümölcs nem olyan baktériumokat tartalmazhat, amelyek megfázást okoznak, tehát ha mosatlanul eszed még véletlenül sem az ellen fejleszt ki védelmet az immunrendszered, ergo nincs összefüggés 🤣

2022. jún. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Igen. Előttem sok dolgot leírtak, még egy szempont: lehetnek rajta apró bogarak, amiket nem feltétlenül veszel észre, de a víz leviszi őket.
2022. jún. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
37%

Dehogy kell. A málna nagyon gyenge gyümölcs, összetöröd a mosással.

Kosz... meg baktérium... hagyjuk már! Gyerekkoromban 3 napig be se mentem a házba, azt ettem amit találtam a kertben. Mikor mi ért be. Szánalmas ez a hülyebiztos világ.

2022. jún. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!