Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Hogyan ünneplitek a kisgyereke...

Hogyan ünneplitek a kisgyerekeitek szülinapját? Hányszor tartjátok? Hány tortát kap?

Figyelt kérdés

A kérdést úgy értem, hogy pl csak legszűkebb család ünnepel vagytok apai és anyai nagyszülőkkel egyszerre vagy külön? Ahány buli annyi torta?


Nem sokára 1 éves lesz az első babánk és kicsit tanácstalanok vagyunk hogyan kéne tartani a szülinapját (ha a covid pl közbe nem szól).


Elég nagy a család szerencsére. Ha mindenkit akit vendégül akarunk látni összehívnánk egyszerre akkor 22-en lennénk. Szűkösen, de talán elférnénk. A 2 családnak nem sok közös témája van, így lehet kissé erőltetett lenne, de nekem mégis az az igazi, amikor legalább az első szülinapot mindenki együtt ünneplni.


Ha külön ünnepelnénk, akkor most kellene 2 külön torta? Tudom, hogy rám van bízva, de az egy vagyon lenne + a jövőben majd 4 szülinapi bulija lesz (1 szűk család, 1 barátos, 1 apai és 1 anyai nagyszülős) és kap 4 tortát is?



2021. júl. 7. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi én nem tudok választ adni, még nincs gyerekem. Jövőre szeretnénk, de szerintem is ez egy nehéz kérdés.

Mert párom és az én szüleim eléggé más világ sajnos nagyon-nagyon máshogy vélekednek, más tetszik nekik stb. Nem mintha vitatkoznának, de pl. apukám és apósomnak totál más a politikai nézete..


Hàt én azt gondolom, hogy az elsőt egybe jó:) aztán megmajd jövőee megkérdezed hogy ők hogy akarják. Ha a szulok szivesen unnepelnek egyutt akkor az a legjobb. En is a legboldogabb lennek ha minel tobben es egyutt lehetnénk szerintem annál jobb nincs is.

De ha külön abban sincsen semmi a gyereknek meg csak jobb, hogy látja mennyien készülnek, várják, szeretik őt.

2021. júl. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Nem kell annak a gyereknek kislagzit tartani, azt se tudja miről van szó.
2021. júl. 8. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1-es: ugyanígy vagyok vele🙂


2-es: igazából ebbe a létszámba nem a 620. rokon van benne, hanem a gyerek szülei, nagyszülei, dédszülei + nagybácsik, nagynénik és a 2 unokatesója. Én nem érzem túlzásnak, csak volt 1 válás a családban, ami "szült" még egy családi ágat, ezért 2-vel több a létszám, mint "normál esetben". Ha már itt tartunk, ha nem a pénzen múlna, akkor igenis kislagzit csinálnék neki, mert ez nagy dolog, ő meg élvezné, mert imádja az embereket és a középpontban levést. Na de mind1, itt a részemről ezek az emberek ígyis úgyis meglesznek hívva, ha minden jól megy csak az a kérdés, hogy egyszerre vagy külön.

2021. júl. 8. 12:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez nem össznépi családi ünnep, és nem szoktunk több egész tortát venni, csak vegyesen tortaszeleteket, sütit egy keveset.
2021. júl. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi egyben tartjuk. A szűk család nálunk annyit tesz, hogy nagyszülők, dédszülők, keresztszülők, nagybácsik, nagynénik. Mi 20-an szoktunk lenni kb. Velük vagyunk napi kapcsolatban, egy kis településen élünk mindannyian. Férjem családja és az én családom is ismerik egymást, màr előtte is ismert mindenki mindenkit, mielőtt össze jöttünk volna. Szóval nálunk ez kicsit más helyzet, mint amikor tök idegen egymásnak a két család.

Egy kicsi tortát szoktunk rendelni, leginkább csak a gyerekek kedvéért. Mi felnőttek inkább a házi süteményt szeretjük, így abból van bővebben.

A nagyobbik lányomnak már a napján is szoktuk ünnepelni négyesben, akkor csak egy pici zsúrtortát szoktunk venni, vagy én sütök süteményt vagy tortát, meg a kedvencét főzöm.

A pici még csak most lesz egy éves, így neki majd csak a szülinapjához legközelebbi vasárnap tartunk ebédet, de ha nagyobb lesz, akkor neki is ünnepeljük a napján is négyesben.

2021. júl. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 2szer tartjuk. Egyet a szülinapján, egyet pedig előtte vagy utána, kisebb és nagyobb rokonsággal. Széthúz a család. Két torta szokott lenni, a gyerek jár a legjobban, dupla szülinap :).
2021. júl. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a szűk család, egy torta
2021. júl. 9. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
1-2 eves gyerek azt sem tudja merre hany meter. Ez most még foleg rolatok szol. Unnepeljetek, de kicsit fura ekkora felhajtast csapni egy datum korul amibol maga az unnepelt semmit nem erzekel.
2021. júl. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!