Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lejárt szavatosságú termékeket...

Lejárt szavatosságú termékeket tényleg árulhat akciósan a Coop bolt?

Figyelt kérdés

Tegnap bementem, és le voltak akciózva a Milka csokik,vagy 30 db egy kosárban.Meg is örültem. Aztán láttam hogy a szavatossága májusban lejárt.


Szóltam az eladónak, hogy amúgy ezek 2 hónapja le vannak járva. Azt mondta, hogy akciósan így is árulhatják.

Ez igaz?

Egyébként többször láttam már azt, hogy 3-4-5..stb napja lejárt tejtermékek voltak a hűtőben akciósan.


2022. júl. 21. 11:43
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

Azt még hozzátenném, hogy láttam már ott olyat is, hogy pl 2022.07.05 ig volt jó a tejszínhab, és le volt kaparva róla a 05. De halványan látszott még, és volt már 15.e

Ez csak egy példa volt, nem tudom már pontosan. De egy hete már tuti le volt járva.

2022. júl. 21. 11:46
 2/27 anonim ***** válasza:
95%
Nem árulhat.
2022. júl. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%
Nem lehet, se akciósan, se sehogy.
2022. júl. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
98%
Dehogy árulhat. Max aznap lejárósat, de ami akár egy nappal is túllépte a lejárati dátumot már kuka.
2022. júl. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Lejárathoz közelieket épp ezért szokták leakciózni, hogy el tudják adni őket, amíg még szabad.
2022. júl. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%

Jól írják a többiek! A lejárat napja az utolsó időpont, amikor kint tarthatja a polcon. Utána kuka.


Nem véletlenül akciózzák le az ilyen termékeket már 3-5 nappal a lejárat előtt a boltok. MErt akkor gyorsan elviszik a vevők olcsóbban.

2022. júl. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
14%
Nem kell kidobni, a gyártó adhat rá hosszabbítást, ki is szoktunk (covid alatt napi szinten, most már ritkábban), de a jelölésnek meg vannak a szabályai, így nem rakhatja ki
2022. júl. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
98%
ezt általában vidéki, kis forgalmú boltokban szokták eljátszani, hogy ne bukják a pénzt... egyébként simán feljelenthetőek érte.
2022. júl. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
98%
HACCP-ben eleg konkretan le van irva hogy nem. Hivatalosan le kellene selejtezniuk aztan kuka, vagy szetosztjak a dolgozok kozott, nalunk legalabbis igy mukodik, de mas uzlet, nem Coop. Szerintem erdekelne a tema a fogyasztovedelmet, NAV-ot...
2022. júl. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
97%

9: ez nem NAV-hoz tartozik!


NÉBIH!!!


[link]

2022. júl. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!