Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Cukorbetegek, ti milyen...

Cukorbetegek, ti milyen kenyeret, péksütit, ilyesmit esztek?

Figyelt kérdés
Gondban vagyok, mert ki kellene alakítanom egy egészséges étrendet, és valamilyen szénhidrát is kellene bele. Ötleteket kérnék! Sajnos a kenyeret, zsömlét, ilyesmiket nem szeretem, már feladtam, hiába veszem, mindig a kukában kötnek ki. Mit egyek helyette? Puffasztott rizs, abonett kenyér? Help!
2022. júl. 21. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Puffasztott rizs és abonett a lehető legrosszabb, amit csinálhatsz. Óriási a glikémiás indexük, nem tesz jót a vércukornak.

A legjobb ha sütsz vagy veszel teljes kiőrlésű vagy purpur kenyeret. Frissen lehet szeletelve fagyasztani és annyit elovenni mindig amennyi kell.

Pl aldis purpur kenyer finom. Vagy van telejs kiorlesu cukormentes kakaos csiga mar eleg sok helyen. Lipoti peksegben is teljes kiorlesu, purpur, tonkoly stb

2022. júl. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem szereted a pékárut, nem kell feltétlenül alternatívát találni.

Én cöliákiás vagyok ezer éve, de nem is szeretem a pékárut, ezért nem is akarom helyettesíteni.

Ha te magad sem kedveled, be lehet vinni nagyon jó kis egyéb forrásokból is bőven a szükséges szénhidrátot, nem kell erőszakot venni magadon és csakazértis keresni valami péksütis verziót, ami ízlik.

Szénhidrát rengeteg mindenben van, egészséges, lassabban felszívódó formában is, akár hüvelyesekben, zöldségekben.

2022. júl. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én purpur kenyeret veszek, vagy szénhidrátcsökkentettet. De amúgy létezik purpur zsemle is.


Péksüteményt nem eszek, csak nagyon ritkán, de ha néha eszek, akkor általában sima búzaliszteset. Olyan ritkán eszem péksütit, hogy szökőévente egy búzafinomlisztes azért belefér.


Én általában amúgy kenyeren kívűl nem eszek más lisztes dolgot, kenyeret is csak heti egyszer eszek, viszont például a Lipótiban van teljes kiőrlésű búzalisztes kifli, zsemle, stb. Nyilván ezek mind búzalisztesek, viszont még is csak a teljes kiőrlésű valamennyivel jobb, mint a sima.


Illetve arra figyelj még, hogy igen, sok boltban van ilyen 'teljes kiőrlésű kakaós csiga' stb., viszont sokszor a teljes kiőrlésű kb. 17%-ot jelent.. szóval nagyon sok helyen feltűntetik, hogy teljes kiőrlésű, de valójában nem sok teljes kiőrlésű liszt van benne.. szóval érdemes nyitott szemmel járni, és ha veszel valamit (főleg szupermarketekben), akkor csekkold le, hogy még is milyen liszt van benne valójában.. de például én úgy vettem észre, hogy a Lipótiban ezzel nem annyira szoktak kamuzni, szóval ha feltűntetik, hogy valami teljes kiőrlésű, akkor abban kb. 70% tényleg teljes kiőrlésű. (Weboldalukon csekkolhatod)


De amúgy én se nagyon eszek kenyeret, meg ilyeneket. Bulgurt szoktam sokszor, de van, amikor teljes kiőrlésű tönkölybúzalisztből csinálok magamnak palacsintát, stb. De ahogy előttem írták, szénhidrátot nem csak lisztes dolgokból lehet bevinni, szóval nem muszáj magadra erőszakolni a lisztes vackokat.

2022. júl. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3-as vagyok.


Illetve még eszembejutott, hogy van teljes kiőrlésű búzalisztből tortilla és pita is (Aldi, Interspar, Tesco). De otthon is simán lehet csinálni ilyeneket, sőt, az még a cukorbetegség szempontjából jobb is lehet, mivel azért sok lisztnek kevesebb a glikémiás indexe, mint a teljes kiőrlésű búzafinomlisztnek, szóval azért ha az ember otthon csinálja, akkor lehet az a vércukrának kedvezőbb is, de ez most mindegy is. Vagy esetleg lepényt, stb is lehet otthon készíteni, ha az embernek van ideje és energiája. Nyilván se a cukorbetegség szempontjából, se pedig az általános egészség miatt sem jó, ha az ember csak ilyeneket eszik, viszont szerintem néha simán belefér. Az én diétámba legalábbis belefér, én néha szoktam tortillát vagy pitát enni.

2022. júl. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én teljes kiőrlésű tönköly vagy rozskenyeret veszek, ami félcentis szeletekre van vágva. A nevét azért nem írom, mert hol ilyet, hol olyat sikerül kapnom, nekem fontos, hogy vékonyra legyen vágva.

Beteszem a fagyóba és csak annyit szedek ki mindig, amennyi kell.

2022. júl. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy nem vagy pékáru függő, ne keress alternatívát, azt a minimális ch-t, simán be lehet vinni mással. Én sem eszek pékárut, kivéve évi pár alkalmat, szalonna sütés, lecsó...
2022. júl. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!