Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Férjem cukorbeteg lett....

Férjem cukorbeteg lett. Milyen kenyeret vegyek Neki, ami ehhez a legegészségesebb?

Figyelt kérdés
2017. aug. 18. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmilyet, és komolyan mondom.


Vegyél tk zsömlét vagy kiflit, annak darabja x gramm szénhidrátot tartalmaz, tudjátok normálisan számolgatni, míg kenyérnél szelet-függő.

2017. aug. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem semmilyet, de kérdezd meg őt, hogy az orvos tanácsa alapján hogyan étkezik.

Nekem is van cukorbeteg rokonom, még cukrot is eszik néha, de kenyeret azt sokat, tk-t.

Én pedig cukorbetegség nélkül sem eszem kenyeret, túl szénhidrátos.

A cukorbetegek egy részének remek az extrém kevés szénhidrát is, másoknak pedig ez rossz s folyton szénhidrátokat tolnak, persze kontrollált mennyiségben s elő van írva, gyorsból mikor mennyi mehet.


Ha rostosabb kenyeret veszel és keveset eszik belőle, az elég egyszerű és viszonylag működő megoldás lehet, legalább eleinte. Nem mindenki tudja egyik napról a másikra elhagyni a kenyeret, valamiért sokaknak ez nehézséget jelent.

2017. aug. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Vettünk rozskenyeret, most kerül próbára.
2017. aug. 18. 13:01
 4/6 anonim ***** válasza:
A tk liszttel keszult termekekben is rengeteg ch van,ugyanugy emeli a vercukorszintet. Lidlben van kenyer,azt kiprobalhatjatok, valamint keszithettek otthon utifu maghej zsemlet,abba nagyon keves a ch
2017. aug. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Márics Attila ***** válasza:
Elég ha áttérsz teljeskiörlésű kenyérre.
2017. aug. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megtörtént. Lejjebb is ment a cukor egy egésszel.
2017. aug. 29. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!