Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szoktátok az élelmiszerek...

Szoktátok az élelmiszerek súlyát otthon ellenőrizni ?

Figyelt kérdés
Vettem 250 grammos tégelyes vajkrémet, majd az első kenés után egy jó nagy üreg került napvilágra. Megmértem 155 gramm volt. , vagyis kb 160 grammos lehetett új korában. Már ezzel is trükköznek, vagy csak töltőgép hiba volt ?
2022. szept. 25. 10:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
8.! Köszi a válaszod, értékeltem is pozitívan. De azért felháborító az az árbecsapás, hogy a régebbi 10 dkg, most már csak 8. Aki nem figyel, az vagy dúsgazdag, vagy nem nézi a súlyt.:) Gondoltam ezt itt megjegyzem, mert témába vágó erősen.
2022. szept. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

11: ez már legalább 2-3 évtizede megy...


A nem túl fiatalok bőven emlékezhetnek rá, hogy a kis doboz tejföl 2 dl-es volt eredetileg. Aztán lett 175 ml, aztán 150, most meg már csak 125-ös egy csomó márkánál. Gyümijoghurt dettó! A nagydobozos tejföl is fél liter volt. Aztán lett 450 ml. Most meg 375. A doboza úgy van kialakítva, hogy felülről ugyanolyan nagy mint régen, de alul elkeskenyedik, ill. alulról "behorpadás" van.


De nem szemre kell nézni, hanem a kilós árat kell figyelni. Én már legalább 20 éve így csinálom...

2022. szept. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem értek az önkiszolgáló kasszával, főleg nem a grammos tételeknél. Simán volt, hogy 5 pogácsát ütöttem be 4 helyett, kutyát nem érdekelte, hogy kevesebb súlyt tettem a mérlegre, mint amennyinek lennie kell. Meg a többet sem érzékeli ilyen szinten, fordítva is volt, 4 pogi beüt, 5 odarak, semmi.
2022. szept. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

13: milyen boltban próbáltad ezt?


Én spar, lidl, auchan, stb-ben is mindig ott fizetek, de a legkisebb eltérésnél is ordibál, és oda kell hívni a kártyás felügyelőt.

2022. szept. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Lidl.
2022. szept. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kívancsiságból volt már rá példa. Fordítva tapasztaltam, inkább többet raknak bele a biztonság kedvéért.

A konkrét esetedben, szerintem egyszeri hiba volt

2022. szept. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!