Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyit költötök kajára 1...

Mennyit költötök kajára 1 hónapban (egy főre számolva) ? Illetve általában mit és mennyit esztek 1 nap (nyilván abból esztek, amit vásároltatok, de na, konkrétabban:D) ?

Figyelt kérdés
Azért vagyok kíváncsi a fentiekre, mert most 2022 augusztusában mondta egy ismerősöm, hogy ő kb. havi 50 ezer Ft -ból kijön a kaját illetően..és nem nagyon értem, hogyan tudja megcsinálni, én ha nem eresztem el magam, nem veszek luxusnak számító dolgot (tudom nézőpont kérdése, kinek mi a luxus), de akkor sem tudok kb. 90-100 ezer Ft -nál kevesebbet költeni 1 hónapban kajára csak magamnak..olyan gyorsan röpködnek a tízezresek, hogy csak na..ez az ismerősöm meg még ilyen inflációban is havi 50 ezerből elvan (sportember amúgy, tehát fitt, izmos).

2022. szept. 30. 17:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
41%
Jó hát egyesek sportot űznek abból, hogy hazudnak...
2022. szept. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Úgy érted szerinted is lehetetlen kijönni 1 hónapban havi 50-ből, ugye?
2022. szept. 30. 18:07
 3/29 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem sem lehet havi 50-ből kijönni. Az heti 12.500. Illetve egy esetben. Ha nem főz csak egyszer egy héten, vagy egyáltalán nem főz. Különben nem hiszem. Ha heti 3-szor főzől, akkor tuti kevés az 50 ezer. Egy szimpla spagetti is simán 4000 minimum.
2022. szept. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem eat outolok egyetlen egyszer sem akkor 48ezer. Ez napi 4 etkezes.

Reggeli

Teljes kiorlesu kenyer sajtkrémmel/humusszal + zoldsegek + sovány sonka/sajt/tojás

Zabkása/rizskása/tejbebulgur gyümölcsökkel, magokkal

Joghurt cukormentes granolával vagy gyumolccsel

Turokrem zabbal, magokkal, cukormentes lekvarrak


Ebed

Lasagne durum tesztabol, 7 szazalekos daralt hussal

Toltott paprika sovany daralthussal

Barmilyen fozelek (bab, borso, lencse, karalabe, kukorica stb) valamilyen feherjevel

Krumpli vagy edeskrumpli olaj nelkul elkeszitve hasabnak purenek stb valamilyen feherjeforrassal

Bulgur/koles/rizs/hajdina akar belekeverve zoldsegekkel akar anelkuk valamilyen sovany feherjeforrassal

Durum teszta alacsony kaloriatartalmu tejszinnel, valamilyen feherjeforrassal es zoldsegekkel pl spenot


Valamilyen feherje = serteskaraj, sertescomb, csirke vagy pulyka vagy kacsa comb es mell, tofu, szejtán, hal, tenger gyumolcsei stb - ezek lehetnek sajtos, tejszines dios, zoldséges, paradicsomos stb szószban vagy magukban különböző fűszerekkel és kombinációkkal



Uzsonna: turokrem vagy joghurt

Tk lapkenyer vagy wasa kenyer (nem abonett) humusszal vagy sajtkremmel melle zoldsegek


Vacsora: ugyanaz mint a reggeli csak kevesebb



Viszont. Rengeteget fagyasztok, bujom az akcios ujsagokat. Kenyeret magamnak sutom.

Illetve kaloriadeficitben vagyok (dietazom) szoval valszeg egy atlag ember nalam kicsit tobbet ezsik

2022. szept. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
97%

"Egy szimpla spagetti is simán 4000 minimum"

Ez azért érdekelne, hogy jött ki. 4000-ből már egész normális ebédet lehet rittyenteni egy 4 fős családnak.

2022. szept. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
46%
Nekem eddig is problémás volt az étel beszerzése mert szegény vagyok örültem ha másnapra már láttam hogy lesz egy kis enni vallom de most hogy ilyen árak lettek gyakorlatilag éhezek van hogy napokig nem tudok enni úgy hogy keserves éhen halás lesz a vége!
2022. szept. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
87%

Mi 2 felnőtt+1 kisgyerek kombóban havi 80 ezer körül, normális étkezéssel. Nyáron kevesebbet, mert akkor olcsóbb a zöldség-gyümölcs, télen nyilván az is jól megdobja majd a bevásárlást.


Én azért túlzásnak érzem a fejenként 80-90 ezret.... Oké, mi is odafigyelünk, egészségesen eszünk és nem igazán iszunk üdítőket, kevés nasit eszünk, az igen, az brutál meg tudja nyomni a végösszeget, mikor már egy zacskó chips is 5-600 forint.


Ja, és itthon főzünk csak, kaját nem szoktunk rendelni.

2022. szept. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
91%

"Egy szimpla spagetti is simán 4000 minimum."


??


80 dkg darált comb 1200 ft, 1 kg durumtészta 1000 ft, egy üveg paradicsomlé 600 ft, egy kis hagyma-fűszer kb. 150 ft, egy nagy szál répa bele 100 ft, ez összesen kb. 3 ezer forint, és azért elég nagy, laktató adag, két ember meg sem eszi két ebédre, a bolognai raguból még a fagyasztóba is megy.

2022. szept. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
95%
100 ezret költök 2 felnőttre, egy gyerekre, és mindennap főtt étel az ebéd, csak nem mindennap főzök, hanem gyakran csak 3 napra elegendő adagot.
2022. szept. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem rendelgetünk/eszünk itt-ott a hónapban, akkor kettőnkre kb. 70.000 Ft egy havi kaja. De ez szigorú menüterv, és annak megfelelő vásárlás. Legalább 2 napra előre főzünk, van, hogy 3, heti 1-2x tészta, hús, krémlevesek, gomba, zöldség-gyümölcs.
2022. szept. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!