Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha a pizzát már előre kifizett...

Ha a pizzát már előre kifizettem bankkártyával, akkor is adjak a futárnak borravalót?

Figyelt kérdés
Én megalázónak tartanám, ha a kezembe nyomnának egy 100 Ft-ost. Vagy nem az? Ti adnátok neki egy százast a kezébe, amikor hozza a pizzát? Nem tudom, hogy vajon mit vár el...
2010. szept. 28. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Amit a kártyával fizetsz, abból a futár nem kap semmit, csak a borravaló az, ami az övé. Ha neked ebböl kellene megélned nagyrészt, akkor vagy nem találnád legalázónak, vagy nem mennél pizzafutárnak. Egyébként mennyivel megalázóbb, ha te adsz neki X forintot, mintha a fönöke?
2010. szept. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De akkor most "tessék itt van 100 Ft" és adjam a kezébe? Hát...
2010. szept. 28. 12:30
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Én alapból nem adok futárnak borravalót!


Borravaló a pincérnek jár, akkor ha meg vagy elégedve azzal, hogy időben észreveszi, hogy már a második körödet szeretnéd kérni, ha a számla kérésért nem kell kiesned a székből, hanem csak bólintanod kell, ha azt mondja hogy jó étvágyat...stb


A futárt a cége megfizeti, az a dolga. Akkor járna igazából neki borravaló ha valami pluszt is nyújtana (nem kell rosszra gondolni:), de a pizza kiszállítása a munka köri leírása, az nem pedig a figyelmességből adódik...


remélem érted

(bár lehet hogy engem utálnak a futáros ételszállítók, de hát ez van. Nekem sem adnak borravalót, hogy helyesen könyveltem...)

2010. szept. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

lemaradt:

A futárnak csak abban az esetben adnék borravalót, ha 10 emeletesben laknánk, elromlana a lift, és gyalog felhozná...

2010. szept. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én félelemből szoktam borravalót adni a futárnak. Félek, hogy beleköp a pizzába legközelebb, ha nem adtam neki borravalót.
2010. szept. 28. 12:37
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

azert ez nem mindig igy van, hogy azert kapja a fizeteset, hogy kiv vigye a pizzat, mert nagyon sok helyen, azt vallaljak, hogy csak borravalora vannak (van ilyen az ismerettsegi körben), vagyis fizetest nem kapnak, a benzint kifizetik nekik, es ennyi.


Nem mellesleg a pincer meg azert kapja a fizeteset, hogy eszrevegye, ha a masodik körödet szeretned, hogy jo etvagyat kivanjon, stb. neki meg ez a munkaköri leirasa (pincerkent is dolgozom most :) ).

2010. szept. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Fogsz egy százast, és egy kedves "köszönöm" keretében odanyújtod neki. Nincs ebben semmi megalázó, ha naponta 10-15 embertől kap ennyit, az már egész szép pénz egy hónapban. Bár én az új kétszázasokat szoktam osztogatni borravalónak, az még jól is néz ki.
2010. szept. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 lambo96 válasza:
49%

Adj neki egy 100-ast vagy 200-ast.

Végülis ő viszi a fini pizzádat :)

2010. szept. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem is nyugodtan adj neki egy százast, nem megalázó ez, hiszen kihozta a kajádat, és tényleg nyilván több helyen is kap borravalót, így sok kicsi sokra megy.
2010. szept. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!