Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Igen, a lecsós kérdés ihletett...

Igen, a lecsós kérdés ihletett, hogy kérdezzek. Miért féltek ennyire Ti, fiatalok pl. az alig 3 hónapja fagyasztott ételektől?

Figyelt kérdés

Megfőzi, lefagyasztja dobozolva, de megkérdezi, hogy jó-e még, lehet-e bajuk tőle? Félreértés ne essék, a lányom pont ilyen. Hiába mondom neki, hogy ne parázzál már, mégis mi bajod esne, de a már két napja lejárt fagyasztott zöldborsót se eszik meg? Á, én ezt nem értem, de tényleg. Miért változott ekkorát a világ, hogy élelmiszerek terén ennyire féltek? De beszélhetnék hűtőben tárolt kefírről, tejfölről is. Már másnap nem jó. Pont a mai világban. Mondjuk én járok jól, mert idehozza, nem kell megvennem.

De akkor sem értem, mi ez a nagy "ijedősdi". :)



2022. dec. 5. 11:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
95%
Én 22 éves vagyok, a kérdésben említett korosztály tagja. Nem dobok ki semmit, amíg kinézet/szaglás/ízlelés alapján nem egyértelmű, hogy rossz. Én is fogom néha a fejem az itteni kérdéseken, kedvencem, aki 1 hónapja nyersen fagyasztott csirkemellet nem mert megsütni. Nem tudom, miért nem alap, hogy pár hónapot bármi eláll -18 fokon.
2022. dec. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
92%

Jó kérdés.


Ilyen esetben azt szoktam megkérdezni az illetőtől, hogy ha a láthatóan romlott joghurtot megeszi-e, ha az még szavatossági időn belül van? Erre csak a hápogás megy, még a szavuk is elakad, mert oda az addig felépített "logika".

Ugyanis megromolhat valami szavatossági időn belül is.

2022. dec. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!