Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az ételízesítő...

Mi a véleményed az ételízesítő kockákról ( maggi, knoss, stb)?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek ezekről az ízesítő kockákról? Gondolok itt a pörköltszaft, halászlé tyúkhúsleves, stb. kockákra.

Ma volt egy közös főzés ismerősök között és kisebb vita alakult ki ebből hogy pár ember szerint nem lehet pörköltszaft kocka nélkül jó pörköltet készíteni aki főzött az szerint ipari hulladékok ezek azon kívül, hogy tele vannak ízfokozóval semmi hasznuk nincs.

Nektek mi a véleményetek róla?



#Maggi #hasznosság #felesleg #Ízesítő kocka #Knoss
2023. jan. 7. 17:50
A kérdező szavazást indított:
Hasznosak az ételízesítő kockák.
Feleslegesek, vackok.
37 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

Híresen jó, sűrű zaftú, finom pörkölteket főzök, életemben nem használtam hozzá kockát. Ráadásul pofonegyszerű jóra főzni, aki erre nem képes, azon a kocka sem segít.


Leveseim is finomak, zamatosak, szentségtörés lenne kockával elrontani.

Gondolom a kockától csak zavaros és sós lesz.

2023. jan. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%
Még por formában sem használok ételízesítőt. Csakis szárított, tiszta fűszereket.
2023. jan. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%

"Pörköltszaft kocka "

Hát ilyenről még nem is hallottam.Szerintem elegendő mennyiségű hagyma kell a pörköltbe.Aztán lesz annak rendes szaftja.

2023. jan. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

Én használok leveskockát, amikor nincs kedvem/időm fél napig főzni a levest. Finom, de nem a legjobb. Pörkölt kockát nem használok, a tesóm igen.

Szerintem nem ördögtől való dolog.

Ilyesmin vitatkozni hül.eség.

2023. jan. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

"Gondolom a kockától csak zavaros és sós lesz."


Ez nem igaz.

2023. jan. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%
Nem használok ilyeneket, nem szeretjük.
2023. jan. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Hát.. gyors ebédhez-vacsorához remek segítséget nyújtanak. Csak akkor főzünk nagy adagokat, ha nincs értelme kis adagot főzni (pl. töltött káposzta, pörkölt ilyen). Így nem is mindig játszik az, hogy akkor most 2 órán át főzögetünk. Sok modern recept esetén szükség van alaplére, legyen szó akár egy egyszerű rizses ételről. Könnyen belátható, hogy azt elő kell teremteni valahonnan.


Valahol tényleg nagyon kádárkonyhás tud lenni ez a Vegeta/ételkockázás, de alapvetően nem az tesz jó szakáccsá, hogy miket használsz fel, hanem hogy mennyiféle technológiát vagy képes kreatívan használni. Az ételízesítő készítményeknek igenis van létjogosultsága, érdemes az ázsiai konyhák felé kacsintgatni, ahol sok esetben bőven meghaladták már a vegetát és a maggit. Kőbányai út környékén érdemes körülnézni.

2023. jan. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%
Alapesetben nem használok, de van itthon, előfordul, hogy rá kell segíteni a kajára, ami nyilván az én hibám.
2023. jan. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem leveskockával és anélkül is lehet jót főzni. Leveskocka nélkül, ha van elég hús, zöldség, fűszer, akkor még jobbat is, mint leveskockára alapozva, de ez általában több idő és mindenképpen több odafigyelést és tudást igényel. Nekem sokszor jól esik este hazaesve 5-10 perc alatt leveskockából főzni egy "levest", és közönséges bolti levesgyönggyel megenni. Sokszor inkább kevesebb időt szánok a főzésre és többet a kisfiamra, ilyenkor is jól jön a leveskocka. Szerintem ezeknek az ízesítőknek is megvan a helye, de nélkülük is lehet főzni.
2023. jan. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%
#9: Arra nem lenne jobb a zacsekos leves? Én azt használok, ha nincs időm/kedvem főzni.
2023. jan. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!