Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tényleg egészségtelen ha így...

Tényleg egészségtelen ha így csinálom meg a kávét?

Figyelt kérdés

Felforralt vízbe szoktam beleszólni a kávét magát és utána leszűröm.

Van kávéfőzőnk, de nekem ugy túl erős volt, meg nekem így sokkal könnyebb, gyorsabb.

Egy rokonom mondta hogy így könnyen leég, rákkeltő, ne csinaljam… elég nagy paragép vagyok, tényleg nem normális így?


Egyébként is érzékeny vagyok a koffeinre, magas lesz tőle a pulzusom, valószínűleg nem is kellene innom, de és vagyok szokva és a rossz hangulatom kicsit jobb lesz tőle minden nap.


2023. jan. 20. 07:34
1 2
 1/14 anonim válasza:
96%

Mi rákkeltő meg mi ég le?

Nem értem.

Kb olyan mintha teát csinálnál nem?

2023. jan. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem így is kioldódik belőle a koffein csak nem nagy nyomáson van főzve.
2023. jan. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Készíts török kávét.
2023. jan. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
2023. jan. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem, régen én is csináltam így, de persze nem mindegy, mivel szűröd le.
2023. jan. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Miért nem veszel instant kávét? Azt pont így kell megcsinálni. És alig van benne koffein.
2023. jan. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

6-os: az instant kávénak hamar kimegy az aromája, ha megkezded a csomagot. De koffein ugyanannyi van benne, mint a hagyományosabn fözöttben.

Kérdezö:ezt nevezik törökösen fözött kávénak, semmi probléma sincs vele.

2023. jan. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Darius- ***** válasza:
89%
Én is igy csinalom, az egészségre nem karos igy.
2023. jan. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
7 Nem megy ki belőle az aroma, van kupakja, visszazarod. Mindig ezt iszom, soha nem volt gond a minőségével, de egyébként van a 3 in 1 is, az egyenként van csomagolva. A koffeinről csak annyit, hogy én mindig rosszul vagyok a főzött kávétol, nagyon érzékeny vagyok rá, az instanttol semmi bajom nincs, nem tudom megmérni melyikben mennyi a koffein, de a tapasztalataim alapján nagyon kevés koffein van az instant kaveban.
2023. jan. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Igazából nem értem, hogy ez miért lenne baj vagy rákkeltő. Mármint, igazából a kávéfőző is ezt csinálja. Mármint pl. a filteres kávéfőző is, berakod az őrölt kávét és a vizet a gépbe, majd a gép a vizet ráengedi az őrölt kávéra, majd átszűrve megy bele maga a kávé a kis kancsóba, ahonnan majd kitöltöd magadnak a kávét. Szóval lényegében az őrölt kávéra forró vizet öntünk. Te is ezt csinálod lényegében, nem értem miért lenne ez káros.
2023. jan. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!