Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ajánlanátok alacsony kalóriata...

Ajánlanátok alacsony kalóriatartalmú ételeket szálkásításhoz?

Figyelt kérdés

Elkezdtem szálkásítani, szeretnék leadni kb. 10kg-ot. Viszont nagyon szeretek enni, főleg fast food-ot és finom ételeket, azonban ezekben nagyon sok a kalória és nem fér bele a keretbe.

A napi kalóriakeretem 2100 kalória.

Azt sok helyen olvastam, hogy a zöldségek és a rost eltelít, viszont zöldségeket nem nagyon szoktam enni, nem tudom, hogy miként tudnám őket felhasználni egy ételhez. Köretként nem szeretem őket, pl. a párolt brokkoli nem a kedvencem, ezért sem szoktam enni, random meg csak nem szoktam beledobálni mindenféle zöldséget egy ételbe.


Eddig sikerült 3 receptet találnom ami alacsonyabb kalóriás és finomak:


1. Cornflakes lisztbe panírozott csirkemell, amit sütőben megsütök. Ez magában finom és akár hamburgerként is tudom enni, ha beleteszem egy zsemlébe, teszek bele zöldségeket (hagyma, saláta, paradicsom), szósznak pedig tudok pár alacsony kalóriásat használni, készíteni. Így egy hamburger kb. 400-450 kalóriából megvan.


2. Joghurtos csirke (butter chicken/curry), ez is finom és nem sok kalória van benne


3. Zöldséges kínai, egyedül ennél szoktam zöldséget enni, ez is nagyon jó, van amikor egy adag fél kiló zöldséget is tartalmaz.


Vagy pizzát is lehet csinálni joghurtos-lisztes tésztából/tortillából/karfiolból.


Tudnátok ehhez hasonló finom, fast food jellegű, de kalóriaszegény ételeket javasolni, akár recepttel együtt?



2023. jan. 30. 13:12
 1/1 anonim ***** válasza:
76%

Pedig zöldséget muszáj lenne enni, nemcsak a kalória miatt, de nagyon sok egyéb fontos tápanyagot tartalmaznak.

Ezen kívül:

Tonhal-steak: két hetente edd, akkor mehet hamburgerbe, vagy magába rizzsel, zöldséggel. Én utálom a halat általánosságban, de ez nagyon király.

Túró, tojás, pulyka, csirke mind alacsony kalóriatartalom mellett kínálnak magas fehérjetartalmat. Testúly kilogrammonként 1,5-2g fehérje bevitele lenne az ideális, így a szálkásítás során nem vesztes el a felépített izmot.

2023. jan. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!