Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi ez a kamuszöveg sok embertő...

Mi ez a kamuszöveg sok embertől, hogy azért nem tud egészségesen táplákozni mert nincs rá pénzük?

Figyelt kérdés

Csak azért írom ezt,mert azt látom viszont,hogy minden harmadik ember dohányzik Magyarországon(statisztika),közben meg sírnak hogy csak "szemét" kajára tellik.

Mennyit is költ egy átlag dohányos havonta cigire?

8-10 ezer?

Kérdés:

Hány kg gyümölcsöt és zöldséget tudna venni abból a pénzből?Esetleg egy fitneszbérletet?

Azért is röhejes a dolog mert az alacsonyabb iskolázottsággal/jövedellemmel rendelkezők körében még többen is cigiznének.

Hogynem futja egészséges ételre ha cigire viszont igen?Minimálbérből?

Gazdag a magyar ember na!


2010. okt. 7. 10:26
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
92%
Én nem dohányzom, de van albérletem,rezsim...stb, így kajából se tudok bármit megvenni amit szeretnék..
2010. okt. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Biztos van ilyen is mint a te eseted,de ha csak a statisztikából indulunk ki,akkor legalább minden 3. ember Magyarországon TUDNA egészségesen/egészségesebben táplákozni

ha AKARNA.

2010. okt. 7. 10:33
 3/35 anonim ***** válasza:
45%

Nos, ez véleményem szerint leginkább egy KIFOGÁS, ami mindig kell az embereknek, hogy megnyugtassák a lelkiismeretüket, hogy miért nem tudnak ezt vagy azt csinálni, vagyis ami hibásan történik, az nem a SAJÁT hibájuk. Benne lehet a pakliban, hogy rossz a prioritás, nem tudják beosztani megfelelően a pénzt. Az viszont hozzátartozik a történethez, hogy bizonyos helyeken a gyömülcsök többsége, megfizethetetlen, főként amikor 1000,-/kg áron akarják ránksózni. Azonban, ha körültekintőek vagyunk lehet jó boltokat találni, ahol van pár olyan gyümi-zöldség, ami egész jó áron van, de tény, hogy nagyon sok egészségesnek, vagy bionak kikiáltott áru igen magas áron mozog.


Körültekintőnek kell lenni, és semmi sem lehetetlen, csak akarni kell!

2010. okt. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
68%

85000.- a bankba

40000.- rezsi

30000.-egyéb csekk

és nem dohányzom

Átlagfizetésből akkor még vegyél fitneszbérletet meg kajálj egészségesen

2010. okt. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
80%

mert ez így van. ismerek nem dohányzó, valóban kevés pénzből élőket és ők sajnos a tesco-sat vehetik mindenből. ők is tisztában vannak vele, hogy nem a legegészségesebb, de a bio meg méregdrága.


és van a dohányzó, aki nem tud lemondani a szenvedélyéről, még úgy sem. hogy sokkal kevesebb marad a zsebében. (lásd.: Anyósomék. kb. 150 000ből élnek, amiből 50 000t cigarettára költenek. és mégis kijönnek valahogy, bár nem tudom, hogy csinálják)

2010. okt. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
83%
Ismerek olyat akinek több a kiadása mint amit keres. az mit csinál?
2010. okt. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Ne térjünk el a topic témájától ha lehet.Maradjunk a dohányzás/étkezés vonalon.

Ilyen dolgoknak mint cigi,pia,csoki,csipsz a sor végén kéne lenniük a prioritásokat tekintve,nem?

Már ha az ember szűkösen él.

2010. okt. 7. 11:10
 8/35 anonim ***** válasza:
40%
mert mindig egszerűbb kifogásokat keresni mint cselekedni. amúgy meg amióta egészségesen étkezek kevesebb is megy kajára mivel nem veszek nassolnivalókat szénsavas üdítőket stb.. meg amúgy ha az egészséges étrendről hallanak az emberek akkor azt hiszik hogy csiremellet csirkemellel kell enni...mert mindig ezt a kifogást hallom, hogy nincs pénz csirkemellre...
2010. okt. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Én nettó 70 eFt-ot keresek, plusz havi 10 eFt MELEG kajajegy.


Az albérletem rezsivel együtt 50 eFt körül jön ki, a munkába járásom a távolsági busz támogatással együtt 16 000 Ft minden hónapban. Maradt 4 000 Ft költőpénzem, amiből ki kell jöjjön a havi tisztálkodási, tisztítószerekre, ha épp már nagyon elszakadt, a ruhára, stb. Plusz havi 10 eFt meleg kajajegy enni...

2010. okt. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
78%
Előbb gondolkodj már el hogy miket beszélsz!!!Amikor sok család örül hogy egyáltalán étel kerül az asztalra.Nem dohányoznak, nincs semmi káros szenvedélyük.Csak tudod nagyon sok helyen van hogy mind a kettő szülő minimálbéren van.Csak gondolj bele, ebből számlákat,meg általában hitelt is fizetnek.Örül ha a gyerekeinek tud egyáltalán ételt venni.Ha neked ilyen jól megy örülj neki, de mást ne hergelj a hülye felvetéseiddel.Én is nagyon szívesen járnék kondi terembe, meg enném a bio dolgokat.De sajnos nincs rá pénzem.Ja!!! És nem dohányzom se én se a párom, és nincs semmi kifogásom se mert sportolni is sportolok.
2010. okt. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!