Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyire igyekszel egészségese...

Mennyire igyekszel egészségesen táplálkozni?

Figyelt kérdés

Most itt nem arra gondolok, hogy igyekszel sok zöldséget enni, hanem hogy mennyire igyekszel a felesleges anyagokat, aromák, tartósítószerek, stb. mellőzni. Pl. vegetát használsz vagy inkább külön fűszerezel? Felvágott vagy rendes (nem füstaromával pácolt) sonka, kolbász? Bolognai alappor vagy inkább sült hagymára tett, fűszerezett hús és paradicsom? Instant vagy hagyományos kávl, kakaó? Ízesített joghurt vagy natúr, beleturmixolt gyümölccsel? Bolti vagy házi kenyér? Nagyüzemi vagy kistermelőtől vásárolt, netán otthon termesztett biozöldségek?

Ha lehet, azt is írjátok meg, hol éltek, lakásban vagy házban, nagyvárosban, kisvárosban, falun?


2011. szept. 6. 21:37
 1/7 anonim válasza:

Nagyon, szinte már megszállottan figyelek az ilyen dolgokra.

Kisvárosban élek és házban.

2011. szept. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én nem nagoyn foglalkozok ezzel, de mivel nagymamám velünk él, ő rendesen szokott főzni és figyelni erre. de ha elmegyek meki meg burger simán jöhet, itthon chipset is szoktam enni. semmi különös szerintem, átlagos vok ebből a szempontból. házban élek bp kertvárosában
2011. szept. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Családi házban,kisvárosban élek. Semmilyen kész fűszerkeveréket,szószt nem használok. Házi tejet-tejfölt veszek,zsírral főzök,házi kolbászt veszek,stb. Nagyon kevés,amit a boltban veszek.
2011. szept. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Családi házban élek kis városban. Amiből lehet abból a normál egészséges változatot szerzem be, persze ha nincs időm ezekkel vacakolni akkor kénytelen vagyok a boltba meg venni néhány dolgot. Tojásból mindig csak házi tojást veszek. Tejből vacsorára veszek 1 liter házit, reggel kávéba ha maradt előző nap estéről házi akkor azt fogyasztom el ha nincs akkor a boltit. Szószokat itthon szoktam csinálni. Nagynénémnek az a hobbija hogy minden évben csinál több üveg házi ketchuppot ami nekem fél évre elegendő szokott lenni. Ha nagy mennyiségben csinálok lecsót amit le is szoktam fagyasztani télire, annak az alapanyagait mindig háztól veszem külön a faluban ahol az egész család ezzel foglalkozik.
2011. szept. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lakásban élek. Nem kisvárosban, de nem is egy Szeged méretűben.:)

Nem mondhatnám, hogy kizárólag csak egészséges ételeket eszek, viszont odafigyelek, hogy azt is egyek.

Pl. ha zsíros kenyeret kívánok, akkor eszek, de figyelek, hogy egyek elég zöldséget. Ha csokit vagy chipset kívánok ( az utóbbira azért odafigyelek, hogy nagyon ritkán egyek ), akkor megeszem, de van, hogy ha rágcsálni akarok valamit, és nem kifejezetten édességet, akkor eleszegetek egy répát vagy karalábét.

Főzéshez alapokat, kockákat nem szoktam használni. Pl. a milánóit is inkább házilag készítem. Ételízesítőt viszont használok.

2011. szept. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyers húsokat veszek (sertés, marha, baromfi, hal) és nyers zöldségeket. Magam főzöm, sütöm a kajákat, így a tartósítószerek és egyéb adalékanyagok kizárva.

Persze kenyeret nem sütök, a száraztésztákat is készen veszem (bár ez utóbbin már gondolkoztam, hogy meg is tudnám gyúrni).

Évente egy-két alkalommal veszek 1-1 doboz sűrített paradicsomot, vegetát (és hasonlót), ill. leveskockát is csak elvétve használok. Ezek gyakorlatilag a friss zöldséget pótolják, inkább azt használom ezért télire is lefagyasztom a szükséges mennyiséget.


Kisvárosban, panelban élek.

2011. szept. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

haladok sorban:

vegetát már egyre ritkábban használunk itthon, ha valamit sütünk akkor mi fűszerezzük(wok-ban készült ételt meg pláne!), a levesben szerintem leveskocka van(anyu csinálja általában).

húst nem eszek. anyuék felvágottakat is esznek és sonkát is(de erre kevés pénzt szánunk, úgy értem, van hogy nem is vesznek).

nincs is jobb a piritott hagymán sült ételek illatánál :D

kávém most jelenleg instant(a kávéfőzőnk felmondta a szolgálatot), a kakaót se főzzük már.

joghurtból egyetlen márka termékeit eszem meg: Activia. De szoktam bele műzlit, banánt, magvakat tenni.

kenyeret nem eszünk, majd' minden nap friss zsemle és kifli van itthon.

tescoban veszünk mindent, itthon csak gyógyteának való növényt, almát,cseresznyét termesztünk.

egy nagy családi házban élünk, egy Budapest melletti kisvárosban

2011. szept. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!