Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lidl miért hirdet jelentős...

Lidl miért hirdet jelentős akciót, amikor kb. ugyan olyan drága maradt minden?

Figyelt kérdés
Pl. tölcséres jégkrém 2 éve 99 forint volt, most meg 219. A fagyasztott strucc, rénszarvas és egyéb kulináris húskínálat megszűnt, így húst ott már nem tudok venni, a lazac is drága és tenyésztett is, Pennyben pl. van eredeti orosz óceáni 100g vadlazac 900 forintért. Aldi meg a Lidlnél is rosszabb árban és minőségben egyaránt.

2023. márc. 31. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Hogy húsvét előtt oda menjenek az emberek vásárolni, és ha már ott vannak, akkor úgyis megveszik. A Spár detto ilyen, még a lecimkézett, közel lejáratú termékek sem érik már meg.
2023. márc. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is olvasok a jelentős akciókról, csak nem tapasztalom.

Talán olyan termékeket adnak nagy kedvezménnyel, ami jelentéktelen, mondjuk a köménymag 219 helyett 99 Ft. Ez több, mint 50%, tehát jelentős, csak senki nem megy vele sokra, mert az összes költésének a 0.05 %-a a köménymag

2023. márc. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Igen pajtás, igazad van! Ez brutális. Régen 7 forintiért meg tudtam ebédelni, most 4-5000 forint ugyanaz. És van pofájuk akciónak mondani, ha odaadják 3600 forintokért. Ha 5,50 lenne, na az lenne akció.
2023. márc. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az akciót az előző 2-3 héthez képest számold, és ne a két évvel ezelőttihez.

És a piacgazdaságban könnyen lehet, törvényes is, hogy egy terméket az egyik bolt 9699 Ft-ért adja rendesen, a másikban 14 999 Ft a rendes ára, és akcióban adja 13590 forintért. Teljesen szabályos.

Amit nem tehet, figyelnek is rá a hatóság emberei, hogy az előző hetekhez képest hirdetheti olcsóbbnak. Olyant nem tehet, hogy este záráskor 5899 Ft, reggeli nyitásra meg 7899-ről akciózza le 6599-re. Azt hiszem, az előző három hetet kell figyelembe venni.

2023. márc. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Illetve rosszul írtam nem is akciókat hirdettek be, hanem termékárak csökkenését. Én egyedül eddig Pennyben éreztem, hogy többet vásárolok. Lidlt is szerettem régen, de már nem árulják azokat a termékeket, amikért bementem régen (pl. a kék átlátszó Cien tusfürdő, strucchús, tiramisu dobozos 800 forintos jégkrém, vagy a régi bourbon whisky-jük), a többi meg rossz vagy drága.
2023. márc. 31. 15:20
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy akció, vagy levitték az árát. Ha tegnap 999 Ft volt, ma 998, akkor is olcsóbb.
2023. márc. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 scamdemic ***** válasza:
100%

Nem maradt ugyanolyan (egybeírva) drága minden. Szerbiában a csevapcsicsáért ment a harc a helyi Lidl-ben.

[link]

2023. ápr. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!