Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van aki csinálja így a hétközn...

Van aki csinálja így a hétköznapokat?

Figyelt kérdés

Hétköznap anya + gyerek menüzik és apának főz külön valaki?

Megéri?


Régebben nagyon szerettem főzni, de most nem sok időm van egy örökmozgó 1,5 mellett és egy félidős várandósságban. 2 felé főzni pedig marha nehéz így is, de most különösen.


A boltba igyekszem heti 1-2x menni, menüt tervezni, de egyre többször futok bele, hogy alapvető dolgok nincsenek, borul a menü és itt nálunk nincs online rendelési lehetőség sem 😔


Ráadásul férjem nem szereti azokat az ételeket, amiben nincs hús és levest sem eszik, ha az adott étel több részből áll pl rizs, párolt zöldségek, hús, akkor ő max rizst és húst visz el. Emiatt sokat dobunk ki, amiért mérges vagyok, de az sem járja hogy mi együnk köretet zöldséggel, mert nem olyan arányban fogy el, ahogy az étel készült hogy fogyni fog.

Illeve a munkahelyén 15 percre csökkent az ebédszünet, szóval csak olyasmi jöhet szóba ami egytál kb, gyorsan megehető.

Nekünk viszont lenne igény levesre, zöldséges, változatos ételekre, nem lehet folyton pörkölt, rántott hús és tészta étel csak.

Arra gondoltam, hogy neki főzném amit meg tud enni gyorsan és szereti, mi pedig ketten tudunk osztozni egy menün.


Hétvégén ennénk egyformán.

Havi 34 ezer lenne a 20 napnyi ebéd, jól főznek ahonnan kinéztem. Szerintem ennyiből nem tudnék változáson főzni leves + másodikat.

Férjem persze ellenzi, mert hogy attól még kell reggeli, vacsora, plusz drága lenne ha még neki is főznék.

Segítsetek, valóban drága vagy pont hogy jobb lenne?



#rendelés #menü #Menüzés
2023. ápr. 17. 10:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Egyszerü a megoldás, nektek rendelsz, ami tetszik, a párodnak nem, ö meg föz magának, amit akar.
2023. ápr. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én eléggé "maradékmentő üzemmódban" létezem, így aztán nem dobálok ki semmit, hanem újrahasznosítom. A maradék párolt zöldség, pl belekerül egy másnapi borsólevesbe, vagy akármilyenbe, amibe teszünk zöldséget.

...

Azt, hogy nálatok mi válna be, azt sajnos nem tudom, minden család anyagi helyzete és étkezési szokásai mások. Nálunk eleve nem lenne elég egy rendelt étel fele egy felnőttnek, így aztán borulna is a teória.

Azt javasolnám, hogy próbáljátok ki egy ideig (1-2 hét) aztán döntsetek, hogy hogy is jön ki nálatok ez a módszer!

2023. ápr. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
2-es: nem a rendelt mennyiség fele jutna a kérdezönek, a gyerek csak másfél éves, nem sokat fogyaszt még.
2023. ápr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

#3

Rendeltél te mostanában? Láttad azokat a mennyiségeket?

Még a komplett adagok is neccesek, nem hogy abból még leszedni.

De ezen szintén nem érdemes vitatkozni, ami nekem vagy neked sok, az másnak lehet kevés, vagy fordítva.

2023. ápr. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Igaz, régen találkoztam rendelt étellel, habár ha leves + második is van, akkor feltehetöen nem annyira kevés.

Meg az is igaz, a kérdezönek kell eldönteni, elég-e kettejüknek az étel.

2023. ápr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

És ha úgy főznél, hogy amit nem szeret, abból kevesebbet, amit meg szeret, abból többet? Például az általad említett rizs-zöldségek-hús kombónál kevés zöldséget, sok rizst és húst, meg hozzá valamennyi levest? Plusz ne egy napra főzz.

Mondjuk hétfő:

Mindenkinek rizs és pörkölt, nektek hozzá akármi leves meg zöldség.

Kedd: neki csinálsz rizseshúst a maradék rizsből meg a pörkölt feléből, nektek marad leves, valami főzelék, meg a pörkölt másik fele.

Szerda: mindenkinek bolognai spagettivel, nektek hozzá készítesz másfajta levest

Csütörtök: a megmaradt Bolognai szósszal csinálsz lasagnét, nektek még maradt a második fajta levesből

Péntek: csinálsz pizzát, a maradék Bolognai szószt felhasználod alapnak, meg rádobálsz mindent, amit a hűtőben találsz. Plusz nektek harmadik fajta leves.

Szombat-vasárnap: találja ki a férjed


Ha ez neked így túlzottan ismétlődő, akkor is csinálj legalább dupla adagot a könnyen fagyasztható kajákból, és ami nem fogy el egy nap, azt adagonként fagyaszd le. Mármint egy fős adagonként.

2023. ápr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem tetszik ahogy én főzök ott a tűzhely. Értem én, hogy sok a meló, dolgozik stb. De ugyanezeket csinálod te is.
2023. ápr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

tok jol hangzik a menus dolog es oriasi terhet vesz a valladrol. tudom..nekem is egy 17 honapos kislany van otthon. mondjuk nalunk egyszeru en megelegeltem a ferjem extra kivansagait .. eleve valogatos finnyas semmi se jo tipus. nem fozok ra. ennyi. megfozom amit mi eszunk a gyerekkel es ha ker barmennyit ehet belole (mindig tobbet fozok)


teljesen normalis egeszseges kajak. fozelek, grill zoldseg, couscous, levesek. ha ez neki nem jo. akkor haza jön es foz maganak spaghettit ennyi. nekem elegem lett ebbol a terrorbol jaj mit fozzek hogy egyen.


a munkaban pedig mindig rendelnek valamit vagy elmennek a boltba es ott vesz valamit maganak.


megertem hogy jo haziasszony akarsz lenni, plane ha otthon vagy es o keresi a penzt de a gyerekkel es a terhesseggel tobb vagy mar mint jo haziasszony es anya. o pedig egy felnott ember.

2023. ápr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 NTBS ***** válasza:
100%
Férfiként magamra főzök. Nem ördöngösség.
2023. ápr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
#8 Így-így. Bárcsak több ilyen hozzáállású nő lenne, mint te!
2023. ápr. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!