Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha rendelt étel hasmenést...

Ha rendelt étel hasmenést okoz, akkor romlott volt pl a hús, amiből készült?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 29. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem feltétlenül a hús,lehet a köret vagy panír a ludas.
2023. ápr. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
De meg csak nem is feltétlenül volt romlott. Az is lehet, hogy egyszerűen volt benne valami olyan összetevő, amire érzékeny vagy (és akár nem is tudsz róla).
2023. ápr. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, még csak azt sem lehet 10000%-ra kimondani, hogy tuti a kaja volt. Nekem sikerült már benyalni vírust konkrét kaja nélkül is.


Amúgy nekem pl. az indiai curry bántja a gyomromat mindig, akárhonnan eszem. Nem tudom, pontosan melyik összetevő, vagy mi, de ezt tapasztaltam. Nem volt romlott semmi, mert mint mondtam, több féle helyről ettem már. Mindenhol meg nem lehetett romlott egyszerre.

2023. ápr. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem csak a hús lehet egy ételnél romlott, hanem bármelyik összetevö is.

Másrészt nem tudod egyértelmüen eldönteni, hogy a rendelt ételtöl lett hasmenésed, mert feltehetöen nem csak azt etted egész nap.

Harmadszor lehet benne olyan összetevö, amire érzékeny vagy, vagy olyan kombináció.

Negyedsezr sok esetben lehet valami füszer, vagy a megszokottnál több, vagy más fajta zsiradék használata.

Ötödször lehet teljesen véletlen is, a kettönek semmi köze sincs egymáshoz

2023. ápr. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
3-as: az indiai kajákban sokszor az általuk használt vaj problémás sok embernek, illetve a füszerek közül valamelyik szintén, nekem a cumin okoz gondokat.
2023. ápr. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
A "cumin" az a rómaikömény, nem?
2023. ápr. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elnézést, nem Magyarországon élek, nem jutott eszembe az ott használt neve.
2023. ápr. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Lehet, hogy csak valamilyen fűszer, amit nem bír a gyomrod.
2023. máj. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!