Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen fajta erdei gomba ez?

Milyen fajta erdei gomba ez?

Figyelt kérdés

Fontos, eléggé elrontottam valamit. Sürgős!


[link]


2010. okt. 11. 16:50
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Tippem van, de ez kevés.
2010. okt. 11. 16:51
 2/14 anonim ***** válasza:
Férjem idáig nézegette a nagy gombász könyvet. Nem biztos benne, de lehet kétszinü tölcsér gomba. Nem mérgező, de nem ehető. Az előfordulása október,november. Jó lenne olyan kép, ahol látszik a tönkje, és a spóra lemezei. Igy, a kalapja alapján ennyire jutott.
2010. okt. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem sem sikerült beazonosítani két gombás könyv és az internet segítségével sem. A nagy baj az, hogy feltettem egy honlapra téves megjelöléssel. Le kell szedetnem, vagy megjelölni, mi is ez. Várom a további segítséget! Neked köszönöm!
2010. okt. 11. 18:19
 4/14 anonim ***** válasza:

Nehéz megmondani, mert az azonpositáshoz kellene a spóratartók képe, a tönkröl egy kép, a mérete. Ezen kivül a szine sem látható rendesen.


Lehet valamiféle galambgomba, de ez a kép nem elég.

2010. okt. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Minden galambgombát ismerek, ez nem közülök való. A színe szürke, elég apró termetű, törékeny gombáról van szó. Csak elszórtan /sose csoportosan/ lehet látni ezekben a napokban is. Erdei gomba. Tölgyesekben, bükkösökben látni.
2010. okt. 11. 19:15
 6/14 anonim ***** válasza:

Itt van egy link, ahol az összes Magyarországi gombafajról van leirás, képekkel, élöhellyel:


[link]

2010. okt. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, de itt sem találtam meg. Már nem kílódok, levetettem a honlapról.
2010. okt. 11. 20:45
 8/14 anonim ***** válasza:
Nézz utána a lilatönkü pereszkének!
2010. okt. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Sajnos nem úgy fényképezted, hogy látnánk a tönköt, a szárat és a lemezeket :(
2010. okt. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A lilatönk pereszkét is ismerem. Legalább ötven féle gombát ismerek 100 %-osan, de ezt nem. Illetve tudom, hogy ehető fajta és valamilyen csupros tuskógomba-féle, de tovább nem jutottam vele. Nincs benne abban a remek gombaismeertetőben sem, amit egyik hozzászóló köldött. Azt hiszem, sokkal több féle gomba van hazánkban, mint amit egyáltalán megemlítenek.
2010. okt. 12. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!