Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 2023.február 25.-i lejáratú...

2023.február 25.-i lejáratú Lidl piskótatallér felhasználható még, vagy dobjam ki?

Figyelt kérdés
A konyhaszekrényben, hátul bukkantam rá, bontatlan zacskó. Nem szívesen dobnám ki, de gyomorrontást se szeretnék. Liszt, tojás és cukor az összetevők.

2023. jún. 16. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baja. Az ilyen száraz termékek ha nem penészesek, akkor maximum keményre száradnak, de nincs baja.
2023. jún. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 harebell ***** válasza:
100%
Szerintem gyomorrontást ez nem okozhat, max picit szárazabb már, de valószínűleg semmi baja.
2023. jún. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Alapos érzékszervi vizsgálatot mindenképpen javaslok: szaglás, látás, ízlelés, tapintás. Ha valamelyest gyanús, dobd ki, csak akkor edd meg, ha biztos vagy a dolgodban.

Valószínűleg nem lesz tőle bajod, de én biztos kidobnám. Fél éve lejárt, azért az már necces.

2023. jún. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A legkevésbé se necces, minden további nélkül megeheted.
2023. jún. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A szavatossági idő, továbbra is a termék kereskedelmi forgalomba hozatalának a dátuma, nem pedig azt jelöli, hogy addig a napig fogyasztható.

Még a Nébihnek is van erre ajánlása, ami ráadásul elég szigorú is, pl a méz (ha eredeti), soha nem romlik meg.

A kekszre az ajánlás 3 hónap, ha szigorúan veszed, lejárt... de valószínűleg semmi baja, amit lehet ellenőrizni (kibontod, megnézed, megszagolod, ha rendben lévő, megkóstold)


[link]

2023. jún. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 NTBS ***** válasza:
68%
Ha nem penészes, nyugodtan megeheted.
2023. jún. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fel, csak száraz.
2023. jún. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem penészes és nem kőkemény, akkor megeheted.
2023. jún. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, lekvárral összeragasztva egész ehetőek, bár nem puhultak meg teljesen.
2023. jún. 20. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!