Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tejérzékenység lehet ez?

Tejérzékenység lehet ez?

Figyelt kérdés

Éjszaka van (3 óra).


Elvileg van refluxom, ami szokott hányingert okozni. Most viszont erős hascsikarásom is van. Mindkét tünet enyhül egy kicsit wc után.


Tegnap késő délután ettem ilyen bolti tölcséres fagyit, ami csoki-vanília ízesítésű volt.

Azt gondolom, hogy mivel hasi panaszaim is vannak, ezért nem csak a csoki okozhatott gondot. Lehetséges, hogy a fagyiban található tej miatt vannak most ilyen súlyos tüneteim?


Igyekszem kevés tejet fogyasztani általában, mert korábban is felmerült a gyanú ezzel kapcsolatban (hasi tünetek). De most megettem ezt a fagyit, nem is volt kevés szerintem…



2023. jún. 26. 03:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet. De ugyanígy lehet bármely más összetevőte lévő érzékenység, vagy csupán valami mással elrontottad a gyomrod.
2023. jún. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Eléggé figyelek arra hogy mit eszem, amióta refluxom van. Ritkán kísérletezek, de ez a fagyi olyan jellegű volt.
2023. jún. 26. 07:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég sokminden lehet ennyiből. Sima vírus is, érzékenység is, stressz is
2023. jún. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
A vanília fagylalttól simán kaphattál ételmérgezést. Velem is megesett, azóta csak gyümölcsfagyit eszem.
2023. jún. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Valójában a reflux nem önálló betegség, hanem valamelyik emésztőszerv megbetegedésének a kísérőtünete.

Lehet a gyomortól, májtól, epétől, hasnyálmirigytől, vastagbéltől, kezeletlen cukorbetegségtől,...hirtelen ennyi jutott eszembe.

Kérj kivizsgálást, mert a reflux csak egy jel, hogy valamid elromlott!

2023. jún. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igazából már egy éve folyamatosan vizsgáltatom magam hányingeres-szédüléses panasz miatt, aztán a refluxnál és a stressznél lyukadtunk ki, mert minden negatív lett. Legutóbbi vérkép szerint nincs baj a cukrommal.

De korábban a hasammal nem volt baj, “csak úgy”. Ezért gondoltam, hogy egy olyan ételtől lehetett, amit máskor nem szoktam enni.

Köszönöm egyébként a válaszokat!

2023. jún. 26. 13:42
 7/8 anonim ***** válasza:

#6

Kolonoszkópián voltál? (Vastagbél vizsgálat)

2023. jún. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vérnyomást nézess és renin, aldoszteron szintet. Hasonló tünetekkel nekem alacsony vérnyomást diagnosztizáltak és vérnyomásnövelő gyógyszerrel majdnem teljesen megszűnt. Nyilván lehet más is de érdemes ránézni. Kezdhetnél napi 3x vérnyomásméréssel nyugalmi állapofban egy hétig. Ha rensben van aklor szu0er, ha nem akkor erdemes vizsgalodni
2023. jún. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!