Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy lehet hogy tejérzékeny...

Hogy lehet hogy tejérzékeny vagyok, de a mekis kajától sosincs bajom, míg minden más tejestől igen?

Figyelt kérdés

Nemcsak laktózérzékeny vagyok hanem FoodTest vizsgálat szerint konkrétan a tehéntejre súlyos intoleranciám van. (próbáltam laktózenzimet és laktózmentes kajákat, de nem segített, ezután mentem intolerancia tesztre).


Alapjában véve próbálom kerülni a tejes dolgokat, de ugye tejport szinte mindenbe tesznek és elég nehéz kikerülni.


Más részről imádom a csokit és a francia sajtokat, a fagyit, és jóformán minden tejes dolgot így néha azért eszek ilyet. Szerencsére nem vagyok allergiás rá konkrétan, csak gyomorpanaszokat okoz, de néha bevállalom.


Ha tartom a diétát és mondjuk hetente, kéthetente egyszer eszek egy csokit vagy egy kis sajtot az még nem vészes de azért néha ennyi is okoz panaszt.


Viszont ha Mekibe megyek akkor általában több mindent szoktam kérni elvitelre mert akkor megvan két étkezés belőle és havonta/kéthavonta egyszer azért vállalható.


Tehát egy fél nap mondjuk megeszek egy dupla sajtos MCRoyalt, két sajtburgert meg egy málnás-krémtúrós pitét és semmi bajom tőle. Mikor magyaros hetek voltak, tejfölös lángost ettem, vagy fagyit is több alkalommal és akkor sem.

Sőt volt amikor úgy vágtam be egy dupla mcroyalt hogy előtte egész nap fájt a gyomrom meg WC-re járkáltam és láss csodát, utána minden probléma megszűnt. (lehet hogy csak véletlen) de minimum ugyanúgy vagy rosszabbul kellett volna lennem tőle.

Érdekes módon Burger King-nél ugyanúgy jönnek a tünetek. Volt hogy ettem két sajtburgert, fél óra múlva épp hogy hazavezettem már rohantam a WC-re tőle. De a mekistől soha semmi bajom nem volt.



Szerintetek mi lehet az oka? Pont ilyen műkaja nem árt meg, egy darab minőségi sajttól vagy egy pohár kakaótól meg néha egy napig szarul vagyok.


2018. szept. 27. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Hat elgondolkodnek, hogy miből van a mekis kaja. Ezekszerint tej, nem sok..
2018. szept. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Mert az ottani "tej" leginkább porokból, tartósítóból, és szar vacak műanyagból áll. A tejhez max. annyi a köze, hogy egy tejszállító autó lehet elment egyszer a McDonalds előtt...
2018. szept. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Hol laksz hogy magyaros heteken tejfolos langos volt a mekiben??
2018. szept. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csíkszeredán
2018. szept. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

KISLANGOS, bundáskenyér falatok, paprikás csirkeszendvics Mcmenu.

2018. szept. 28. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Biztos a mekis fagyik "Mehemed tejből" készülnek. Sosem látott tehenet.
2018. szept. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, nekem meg semmi ételintolarenciám nincs, és a Mekis kajától mégis szokott fájni a gyomrom. Más gyorséttermit meg már nem is próbáltam inkább.
2018. szept. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#6 ez jó volt :DDDDDDDDDDDDDDDD Mehemed tej :DDD sírok bmag!
2018. szept. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!