Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyire repetatív az étkezése...

Mennyire repetatív az étkezésed? Bírod a monotonitást ilyen téren?

Figyelt kérdés

2023. szept. 19. 11:48
A kérdező szavazást indított:
Nagyon kevés ételt eszek meg, kb >10 féle élelmiszert
Válogatósnak mondanak, de ha elmegyek egy éterembe, azért tudok rendelni valamit (pl sültkrumplit)
Egyszerű ételeket eszek, nem kísérletezek idegen konyhákkal, van pár megszokott étel, de nem zavar ha a recept változik
Semleges, szívesen kipróbálok mindenfélét, de különösen nincs igény változatosságra (meal prep)
Ameddig az étel felismerhető alapanyagokból van, szívesen kipróbálom, heti 1-2x eszem külföldi konya ételeit
Direkt keresek új ízeket, változatosságot, minden nap főzök, igyekszem, hogy ne legyen maradék
Kifejezetten fura az ízlésem, megeszek tücsköt bogarat, érdekelnek az egzotikus konyhák, történelmi receptek
Egyéb: komplexebb allergia, étel intolerancia miatt speciális étkezésem van
Egyéb: vallási morális okból speciális étkezésem van
Étkzési zavarom van, emiatt kötelező felírt diétán vagyok (bulémia, anorexia, orthorexia, binge eating disorder stb)
38 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább étteremben eszek olyan ételeket amiket addig nem, otthon ritkán kísérletezek.
2023. szept. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Ugyanazt a párat váltogatom. Egyrészt magamra "főzök", másrészt sportos diétán vagyok. Szóval egyfajta kényszer, de nem vészes, és néha más is becsúszik szerencsére.
2023. szept. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Én van amit majdnem mindennap eszek, pl.: tojás valamilyen formában, de igyekszem kb. heti rendszerességgel új dolgokat is kipróbálni, de úgy nagy általánosságba véve kb. 20 étel van amit mondjuk minden hónapban biztosan eszem és ezt kiegészítem ezzel azzal amit épp megkívánok.
2023. szept. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Metionin ***** válasza:
100%
Nálam inkább az idő szűke miatt repetatív, hétköznap max fél-háromnegyed óra alatt elkészíthető kajákat csinálok és abból is csak a repertoár egy részét, mert párom a többit nem eszi, pl. én szeretem a csípőset/nagyon fűszereset de neki nem bírja a gyomra. Bonyolultabb dolgokra csak hétvégén van idő. Amúgy szívesen próbálok ki új receptet, ha nem kell külön utánajárni valami hozzávalónak vagy ha nem jön ki drágán. Szeretem az olaszos, kínai, thai jellegű kaját de fentebb említett okból utóbbi kettőt pl. csak úgy főzöm, ha mondjuk az előző kajából még van páromnak. Van néhány alapanyag, amit 30 éve nem vagyok hajlandó megenni (máj, bab) és laktózmentes tejet/tejszínt használok intolerancia miatt. Amit megfigyeltem, egy hét alatt általában 1 olaszos, 1 ázsiai jellegű, 1-2 magyaros/itt megszokott étel szokott lenni a menünkben.
2023. szept. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

nalam is ido szuke miatt ismetlodo es szokasos dolgok vannak inkabb.


Amielott megszuletett a kislanyom imadtam ettermekbe jarni, recepteket kiprobalni, fozocskezni, sütni...


de most ovi beszoktatas, haztartas, ferj, 2 macska, nemsokara megint dolgozom.


Az ember bemegy a boltba össze szedi a szokasos dolgokat (plane mert tudom mi az amit megesznek otthon) es ennyi.


Nincs idom es hianyzik az inspiracio per pillanat uj dolgokat kiprobalni, idot, energiat belefektetni ilyenbe

2023. szept. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Az átlag magyar az első kategóriába esik. Aztán fikázzák a vegánokat, amiért nem változatos az étrendjük 😀
2023. szept. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
#6: Dehogy fikázzuk a vegánokat, sajnáljuk őket!
2023. szept. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#7 Biztosan ők is nagyon irigykednek a rántott hús/csirkés tészta folyamatos váltogatása miatt...
2023. szept. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Az átlag magyar az első kategóriába esik. Aztán fikázzák a vegánokat, amiért nem változatos az étrendjük 😀"



Az első kategória ARFID gyanús, a vegánok között viszont baromi sok az aki az orthorexia küszöbén áll, szóval nincs füst tűz nélkül, mindét csoportban lesznek diagnosztizálható paciensek, maradjunk ennyiben.

2023. szept. 20. 09:24
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
nekem változatos az étrendem, szeretem a rántott húst, meg a rántott húst meg a........rántott húst
2023. szept. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!