Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Csipkét illetve galagonyát...

Csipkét illetve galagonyát mikor kell szedni?

Figyelt kérdés

Mindkettőt teának, ezt lehet most? Mert ugye a csipkelekvárhoz szokták mondani, hogy legalább az első fagyokat érdemes megvárni. Ez igaz? Azt is szeretnék majd csinálni. De ha a lekvárhoz igaz is, a teához mehet most?

És a galagonya levelét lehet még, vagy azt tavasszal kellett volna?


2023. okt. 8. 14:59
 1/5 anonim válasza:
Amikor megcsípte egy kicsit a fagy.
2023. okt. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az elsö fagyok után
2023. okt. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet nem is lesz fagy az idén, november elején már lehet szedni de most is találtam csipkebogyót ami már jó volt
2023. okt. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csipkebogyó még a meleg miatt nem jó, akkor lehet szedni ha kézzel megnyomva kijön a puha bele és nem savanyú már annyira. Teához szárítani kell és áztatva készíteni. Lekvárnak meg 5 tonna bogyót kell szedni mert nagyon kevés a húsa. A galagonya levél már barnul, késő ilyenkor szedni.
2023. okt. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A fagyhiányon álítólag segít az, ha beteszed egy időre fagyasztóba, én még nem próbáltam.
2023. okt. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!