Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Inkább Aldi vagy Lidl?

Inkább Aldi vagy Lidl?

Figyelt kérdés
Nagyon sokaktól hallom hogy a Lidl olcsóbb az Aldi drága. Én ezt éppen fordítva érzékelem. Miért?
2023. okt. 20. 07:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Aldiba csak 1-2 termék miatt megyek be esetenként. Olyan elcs*szett rendszerű a kasszázásuk, hogy ha 3 vevő van csak a boltban (pl. közvetlenül nyitás után), akkor is el tudják érni, hogy sokat kelljen várni a kasszánál. A Lidlben ezzel szemben akkor is sokkal gyorsabban lehetett fizetni, amikor még nem voltak önkiszolgáló kasszáik, azóta meg legtöbbször szinte egyáltalán nem kell várni.
2023. okt. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
Mindkettőbe járunk.
2023. okt. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%
Nekem a Lidl esik útba, és valahogy az elrendezés is logikusabb (amíg át nem rendezik), de lehet, hogy csak azért érzem így, mert ezt tanultam be, nem az Aldit. Mert amúgy a kettő ugyanaz pepitában.
2023. okt. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Szamomra egyforma igy az dont hogy melyik van kozelebb

Amugy tenyleg attol fugg hogy ki mit vesz. Menj el az egyikbe nagyobb bevasarlasra. Utana pont ugyanazokat a dolgokat valogasd ossze a masikban es nezd keg melyik olcsobb.

2023. okt. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
59%

Részemről egyik sem.

Nem látogatom egyik boltot sem.

2023. okt. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Számomra az elrendezés és nagyjából a kínálat is nagyon hasonló.

Nekem mindkettő útba esik, egy útvonalon vannak. Az Aldi-t azért szeretem jobban, mert (mifelénk) kulturáltabb, tisztább, rendezettebb. A Lidl szerintem népszerűbb, mert ott sokszor nagy tömeg van és idegesítő a sok figyelmetlen ember. De néha oda is szoktam menni. Van, ami az egyikben jobb, van, ami a másikban. Pl. péksütik nekem az Aldiban jobban. Ránézésre ugyanolyan fánk az Aldiban sokkal jobb ízű. Lidl-ben meg jobb a zöldséges rész.

2023. okt. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom, én is a sokak közé tartozom. Az aldiba csak 2-3 dologért megyek
2023. okt. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

Nálam egyértelműen az Aldi a nyerő. Sajnos a lakóhelyemen csak Lidl van, de oda csak kényszerűségből járok, ha nagyon kell valami. Aldi a munkahelyem közelében van, ezért ott szoktam megvenni, amit csak lehet. Az én tapasztalatom az, hogy Lidl-ben mindig sokkal többet kell várni. Ha épp nincs sor, gyorsan bezárják a kasszákat és pillanatok alatt kialakul - ezt akörnyékünkön az összes Lidl-nél tapasztaltam már többször is. Ezzel szemben az Aldiban mindig nagyon gyorsan végzek.

Cukorbetegként számomra pedig nagyon negatív, hogy a Lidl-ben gyakorlatilag nincs diabetika részleg. Ugyan egy-egy szénhidrátcsökkentett termék előfordul elszórtan, de a hazai láncok közül messze náluk a leggyengébb a felhozatal ilyen szempontból. A Coop/CBA is sokkal jobb ilyen szempontból, ami szerintem sokat mondó. Ebből én azt szűröm le, hogy számukra ez a vásárlói réteg nem fontos...

2023. okt. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
Lidl inkább
2023. okt. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%
Nekem a Lidl termékei jobban bejönnek, nagy árkülönbséget meg nem tapasztaltam.
2023. okt. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!