Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Érzelmi evés - jó vagy rossz?...

Érzelmi evés - jó vagy rossz? Milyen saját példákat tudsz felhozni rá?

Figyelt kérdés

2023. nov. 16. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Tessék...?
2023. nov. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Egyértelmüen egy rossz dolog. Meg kellene találni az okát és megszüntetni. Enni úgy, annyit éd azért kell, hogy táplálja a tested. Ha bárki más okból eszik az káros
2023. nov. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Enyhe esetben belefér, ha mondjuk egy-egy stresszesebb nap végén jól esik egy egészségtelen junk food/comfort food, édesség stb., sőt még az is, hogy mondjuk egy szakítás vagy gyász után ez hetekig elhúzódik, de természetesen nagyon káros, ha valaki hosszú távon rendszeresen ezzel vezeti le a stresszt, szomorúságot, fájdalmat vagy ritkábban az örömöt és heti többször falásrohama van.
2023. nov. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Rossz. Saját példa rengeteg van, unalomból és magányból szoktam enni. Még otthon laktam és szüleim elutaztak, kaptam pénzt kajára, tudták hogy nem főzök úgyhogy sokat adtak. Exemmel akkor már nagyon rossz volt a kapcsolatunk. 14 nap volt, ebből 12-t úgy töltöttem, hogy délelőtt 11kor és este 6kor elmentem a KFC-be, kértem egy jó nagy adag kaját, hazavittem, felturbóztam, és közben sorozatot néztem. Napi 5000 kcal biztosan lecsúszott. Híztam is rengeteget. Vagy amikor az előző munkahelyemen szarul éreztem magam, mert a főnök beszólogatott, akkor mentem hazafelé a boltba két zacskó chipsért meg 3 tábla csokiért és emellé még vacsiztam is.


Nem sikerült még leszoknom róla teljesen, most épp jobb mert fogyni próbálok, ha úgy érzem muszáj ilyeneket tolnom inkább nem eszem semmit csak gyorskaját vagy chipset és abból kcal kereten belül.

2023. nov. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen rossz dolog. Volt egy időszak, amikor komoly anyagi problémáim voltak, hitelfelvétel, lakhatási gondok stb., akkor konkrétan tényleg csak az volt az egyetlen örömöm, hogy főztem valami finomat (ami persze nem volt drága). Borzasztó dolog, ez tényleg egy függőség. Állítom neked, hogy a kövét emberek min. 90% érzelmi evő. Semmi köze az ismeretek hiányához (pl hogy nem tudják, hogy cukros ételeket nem szabad mértéktelenül enni)
2023. nov. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!