Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a különbség az Air Fryer...

Mi a különbség az Air Fryer és a hagyományos sütő között?

Figyelt kérdés
Egyre több videót látok erről a ketyeréről, de mi a különbség a hagyományos elektromos sütő és e újdonság között?

dec. 31. 07:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Kissebb zárt az airfryer van külön zsírfogója is.Technológia szinte ugyanaz.
dec. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Mivel kisebb a térfogata, gyorsabban elkészülnek benne a dolgok. Én egyedül vagyok, mióta megvettem az air fryert (cc 1 éve) nem nagyon használom a rendes sütőt, egymagamnak felesleges, spórolok vele. 3-4 tagú családnak már nem biztos hogy megéri, ha több részletben kell sütni.
dec. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Kisebb. Gyorsabb. Egyszerűbben használható. Egyszerűbb a tisztítása
dec. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én nem régen vettem 2 zónás indukciós főző lapot, így a palackos főzést ki tudtam váltani. Viszont a sütőn még tanakodom, igaz eddig sem sokat használtam. A sűtő része is gázos a gáztűzhelyemnek.


Egyedül élek, ezek szerint az Air Fryer jó választás lehet ennek a problémának a megoldására :)

dec. 31. 09:16
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi négyen vagyunk, két Phillips XL airfryerem van, igen gyakori használatban.
dec. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Mielőtt elájuldoznál tőle, azért vannak nyilvánvaló hátrányai is.


Tény, hogy gyorsabb. Nyilván, töredéke légteret kell befűtenie, ez pillanatok alatt megvan. Ehhez kevesebb energia is kell. ezzel összefüggésben viszont sokkal-sokkal kevesebb étel is fér bele, mint egy nagy sütőbe. 3-4 adag ételnél, már lassabb, mint egy nagy sütő. (Ha a köret is sütős)

Állandóan fullon megy benne a légkeverés, őrült módon. Ez sok alapanyagnál tök jó, hiszen hatékonyabb a hőeloszlás, mindent intenzíven átjár a forró levegő.

Ez viszont szárít is, ami sok alapanyag (pl húsok) tekintetében hosszútávon inkább árt, mert mire megsül a hús, ha nem figyelsz oda, ehetetlenre szárad.

Tehát a funkciók hiánya a következő nagy hátránya, nem tudod lekapcsolni a légkeverést, nem tudsz csak felülről rápirítani, stb...


Ahogy a 2-es mondja, 1 személyen háztartásban, jól ki lehet használni. Ha nem akarsz olajjal szenvedni, dzsuváz, fröcsög, a maradékkal is kell valamit kezdeni, stb... egy adag sütőben is süthető hasábburgonyát, meg némi húst, értelmes időn belül el tud készíteni, olaj nélkül , extra mocsok nélkül, stb..

dec. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6!


Mint írtam, régi, 100%-ban gázos, palackos tűzhelyem van. Viszont unom már cserélgetni a palackot és drága is, ezért vettem indukciós főzőlapot, 2 zónás, 1 főnek tökéletes. Viszont a sütő részét nem tudtam kiváltani, ha pl. rakott krumplit vagy lasagnet akarnék csinálni, kellene megint a gázpalack.

Viszont ahogyan a Tiktokos videókat látom meg 1-2 itteni hozzá szóló is írja, az Air Fryer tökelétes kiegészítő lenne, megoldaná ezt a problémát.

dec. 31. 09:55
 8/11 A kérdező kommentje:
Vagy másik lehetőség, hogy veszek egy másik tűzhelyet az elektromos sűtő miatt, de egy magamra, feleslegesnek érzem... :/
dec. 31. 09:56
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok, hát nem, nem tökéletes! Ettől még egy 1 személyes háztartásban, nagyon is hasznos lehet! Ugyanis részben a sütőt váltja ki, részben az olajsütőt... egyszerűen más. Másra jó.


Igaz, hogy ez 2 gépet jelentene, amivel extra költségekbe vernélek, de őszintén úgy gondolom, hogy hosszútávon egy 1 személyes háztartásban így érné meg:

vennék egy air fryer is, meg mellé egy minisütőt is. Valami ilyet:


[link]


Ez süt alul, felül, meg nyársat is forgat. Légkverés nincs benne.


De ha a hellyel akarsz spórolni, és csak 1 gépet akarsz, akkor légkeveréses minisütő is van:


[link]


Ezekből érdemes kicsit komolyabbat, nagyobbat venni, hogy legyen benne némi "puffer" tartalék a légtér hőjét illetően.


A lényeg, hogy ne ragadj le az airfryernél, ha egy gázsütőt akarsz kiváltani. Vannak nála többfunkciós komolyabb gépek is, akár külön, akár egybe veszed. És még mindig nem kell egy 70 literes vérprofi villanysütőt venned.

dec. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hu, nem is tudtam, hogy ilyenek is vannak :)
dec. 31. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!