Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a hagyományos...

Mi a különbség a hagyományos pecsenyelé és a gravy szaft között?

Figyelt kérdés

Már ha van. De ahogy én próbáltam utána járni nekem úgy tűnik hogy van, mert a gravy mintha egy kicsit többet jelentene - pontosabban a pecsenyelé "továbbfejlesztését" úgymond, merthogy a gravynak, ennek az angolok és amerikaiak által közkedvelt mártásnak az volna a fő alapanyaga (?).


De amúgy én nem értek hozzá, tehát nem vagyok biztos benne hogy jól gondolom, mert a fenti okoskodásom kizárólag a google által kapott (fél)információkból fakad. Tehát kedves szakácsok, séfek és minden más konyhában, vendéglátásban dolgozók, gasztroangyalok, stb., várnám szíves útbaigazításotokat.



2018. szept. 12. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, te hogy készíted a hagyományos pecsenyelét, több féle módszer létezik.

A gravy a következöképpen készül.

A húst megsütöd egy edényben, kiszeded és félreteszed. A sütöedényböl a folyékony részt átöntöd egy tálba és beteszed a hütöbe, hoyg a zsiradék megdermedjen.

Közben a sütöedényben kevés vízzel az ott maradt lesült részeket felforralod, felszeded az edény aljáról és összeforralod.

Egy lábasban a lehütött zsiradékot felmelegíted, lisztet teszel hozzá és kevergetve világos rántást készítesz, felöntöd a pecsenyesütöben lévö folyadékkal és kis lángon 5-10 perc alatt besüríted.


Tehát a gravy tényleg szósz, mert nem csak a pecsenye leve, hanem be is sürítve van lisztes rántással.

2018. szept. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%
A pecsenyelé a hús sütése során keletkezett szaft. Nekem van gravy mártás alapporom, ami gabonafélékből áll, barna színű mártás készül belőle.
2018. szept. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%
A gravy egy híg rántás az állatból kisűlt zsíradékokat felhasználva.
2018. szept. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!