Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A boltokban trükköznek a...

A boltokban trükköznek a gyümölcsökkel?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy amikor egy gyümölcsnek szezonja kezdődik, akkor az első hetekben mindig az isteni finom, magas minőségű terméseket teszik ki, amit néha még le is akcióznak, hogy minél többen vegyék. Aztán következő héten az ember betáraz még egy kosárnyit, mert jó élmény volt, de jön a fekete leves, mert az már egy ehetetlen, savanyú, rossz minőségű termés. És ekkor már akciózva sincsen sok esetben. Ez mi, hogyha nem a fogyasztó átverése? Más is tapasztalt már hasonlót?

febr. 19. 20:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%
Mi ebben az átverés?
febr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Olcsón beetetnek a jóval, hogy utána drágán elpasszolják a rosszat. Szomorú, ha nem látod benne az átverést.
febr. 19. 20:27
 3/31 anonim ***** válasza:
97%
A szezon sokadik hetében nyilván jóval kevésbé ízletes, friss gyümölcsök lesznek elérhetőek. Mi ebben a trükközés? Ez egy szimpla tény, így működik a természet.
febr. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Hát ez érdekes, mert ha valaminek szezonja van, akkor én egész szezonban finom és ízletes gyümölcsöt szedek le a saját fámról. Nehezen hiszem el, hogy az üzletek csak kb. szezon első hetében tudnak friss gyümölcsöt leszedni, hiszen folyamatosan érik a gyümölcs.
febr. 19. 20:46
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem ugyanaz a saját fáról szedni a friss gyümölcsök mint ami hűtőkamionban érkezik több száz km-ről.

Az is számít, hogy adott üzlet milyen mennyiségben vásárolt és hány nap után tudja eladni. Nyilván egy idő után már nem olyan roppanós, de még van raktáron, viszont még ehető.

Nincs ezzel semmi baj, ez mindig így működött.

Ha nem tetszik a külseje, nem kötelező megvenni.

febr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
93%
Akkor honnan szerzik be az ízetlen gyümölcsöt?
febr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Jav. ....gyümölcsöt, mint ami hűtőkamionban.....
febr. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
#5 Az első adag miért friss és akciós? Az is kamionban érkezik, messziről. Az utána következők miért savanyúak és drágábbak? Nekem ez nem áll össze. Ha tudják, hogy igény van a friss és ízletes gyümölcsre, akkor jó előre beraktároznak belőle és nem ad hoc rendelnék az újabb adagokat. Nem jól gondolkodok? Én értem, hogy egyeseknek ez is jó, de én nem savanyú, ehetetlen gyümölcsöt akarok enni a szezon alatt. Akkor legalább legyen olcsó, ha rossz minőségű, de ne drágább.
febr. 19. 21:02
 9/31 anonim ***** válasza:
93%
Láttál Te már életedben gyümölcsöt...? Szerinted az érett gyümölcsöt meddig lehet raktározni...?
febr. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
46%

Az ízetlen gyümölcs általában nyugatról jön. Mint tudjuk gyönyörű, de semmi íze.

Emlékezzetek amikor az EU azért fizetett a szabolcsi gazdáknak, hogy vágják ki a jóízű jonatán almát termő fáikat. Kivágták az almafa-ültetvényt és azóta sincs jonatán alma a piacokon. Behozták a sok ízetlen szemetet.

Én már nem is veszek almát, mert semmi íze.

febr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!