Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van ennek az újságnak a...

Van ennek az újságnak a címoldalán füstölt, főtt kötözött lapocka fénykép. Az ilyet már azonnal lehet fogyasztani vagy még kell rajta főzni, sütni? Amúgy finom vagy disznó íze van? Lidl újság címlapján van a fotó.

Figyelt kérdés
[link]

márc. 20. 23:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

FŐTT. Érted a szót?


Ízlése válogatja. Én az ilyeneket nem szeretem.

márc. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
#1. Hát igen, azt értem, hogy főtt, de bizonytalan vagyok, azért kérdeztem. Tehát akkor így szokták megenni?
márc. 21. 00:16
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Ha az van ráírva, hogy füstölt-főtt, akkor ehető azonnal is (de attól sem lesz baja, ha mondjuk lesütöd serpenyőben vagy főzésnél ételbe teszed felkockázva).


Amelyikre csak annyi van írva, hogy füstölt, azokat kell még a klasszikus húsvéti sonka módjára otthon megfőzni.

márc. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%
3, a füstölt szalonnát is megfőzöd?
márc. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

4, Nem értem, ez hogy jön ide. A kérdés nem szalonnáról szólt, hanem a húsvétkor kapható kötözött mindenféléről.

A hosszan érlelt száraz nyerssonkát, feketeerdeit és társait sem főzi meg az ember logikusan, de a kérdező nem erre volt kíváncsi. Amire kíváncsi volt - kötözött sonkák, lapockák, csülkök és társai -, azokra vonatkoztatva pedig helyes a válaszom, amelyikre nincs ráírva, hogy főtt, az hőkezelést igényel. Ezt egyébként általában ki is emelik a csomagoláson apróbetűben.

Még valami, amibe szeretnél belekötni?

márc. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%

5, nem, ha valóban füstölt, nem valami gyorspácolt izé, nem kell.főzni. Márpedig a kérdés füstölt...


Kérdező, gondolj a sparra, auchanra, tescora... Ezek a lapockák, tarják szeletelve kaphatók a pultban.

márc. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
4-6-os: a kérdezö BELINKELTE a LIDL kötözött sonkáját, ERRÖL VAN SZÓ a kérdésben! Olvasd már el, nem rendesen füstölt, hanem gyorspácolt, és fött valamiröl van szó.
márc. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
finom disznó íze van
márc. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván lehet rögtön fogyasztani mert főtt, füstölt.

De én mindig főzök rajta még hogy jó puha legyen.

márc. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
márc. 21. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!