Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Bográcsot vennék 4 főre, de...

Bográcsot vennék 4 főre, de hány literest? Lehet kevesebb kaját rakni a bográcsba, vagy megég a széle, ha kevés van benne?

Figyelt kérdés

Terv szerint készülne gulyásleves, paprikáskrumpli, stb.

Tudjuk hűtőbe rakni, és akár több napig enni az ételt.


ápr. 21. 18:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%

A lábasnak megég a széle ha nincs csurig töltve?Szerintem nem.De tessék:

[link]

Itt nincs tele töltve a bogrács.

ápr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én vennék egy legalább 5 literest, vagy nagyobbat.
ápr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Van egy 7 literesünk, de nekem nehéz keverni, vigyázni kell, hogy mennyire öntöd fel. Legalább 10-14 literest vennék, hátha jön vendég, vagy két napra akarsz főzni.
ápr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A nagy Levin ***** válasza:
33%
Célszerű 15- 20 litereset venni.
ápr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Az ilyen bográcsban készülő kaják jellemzője, hogy nem lesznek rosszabbak másnap (harmadnap). Mármint hogy egy gulyáslevesnek még akár jót is tesz, ha nem azonnal fogyasztod. Plusz ugye normálisan fagyasztható is, szóval érdemes belőle rengeteget csinálni, hiszen az a nap amúgy is arra van szánva, elvagytok a kertben, a főzés tulajdonképpen csak melléktevékenység.


Úgyhogy én hatalmasat vennék. Bár egy 75 literesben vicces nem egy hadseregnek főzni, szóval akkor talán mégse kell. Szóval vegyél akkorát, ami még éppen befér a hűtőbe, ha nálad ez szempont (bár én inkább átraknám másik edénybe este).

ápr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"A lábasnak megég a széle ha nincs csurig töltve?Szerintem nem.De tessék:"

Látom, oda is van kapva a széle a kaja szintje fölött.

ápr. 22. 07:23
 7/14 A kérdező kommentje:

"Van egy 7 literesünk, de nekem nehéz keverni, vigyázni kell, hogy mennyire öntöd fel. Legalább 10-14 literest vennék, hátha jön vendég, vagy két napra akarsz főzni."


8 literesbe gondolkozom, de nem lesz vendég, nem vagyunk társasági emberek, ketten vagyunk a családban.

Ha jószomszédokkal összeülünk vagy egy "nagy családi" összejövetel van, akkor leszünk négyen.

ápr. 22. 07:25
 8/14 A kérdező kommentje:

"Célszerű 15- 20 litereset venni."

Ez ugye csak vicc?

ápr. 22. 07:26
 9/14 A kérdező kommentje:

"Úgyhogy én hatalmasat vennék. Bár egy 75 literesben vicces nem egy hadseregnek főzni,"


4 főre gondoltam, úgy hogy ennél több nem lesz.

Vagy úgy gondolod, hogy évente két-három főzéssel és fagyasztással csináljam meg az egész évi főtt ételt a két személyes háztartásba?


Na veletek is ki vagyok segítve.

ápr. 22. 07:28
 10/14 A kérdező kommentje:

"Van egy 7 literesünk, de nekem nehéz keverni, vigyázni kell, hogy mennyire öntöd fel. Legalább 10-14 literest vennék, hátha jön vendég, vagy két napra akarsz főzni."


Hány főre szoktál főzni?

ápr. 22. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!