Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért éppen a coca-cola?

Miért éppen a coca-cola?

Figyelt kérdés

Kérlek, írjatok arra normális válaszokat, hogy miért szeretitek a coca-colát, és mért pont azt fogyasszátok, nem pedig másik italt, miben különbözik szerintetek mástol?

Fontos lenne, hogy tényleg normális választírjatok, mert házidolgozatot írunk, és vélemények szükségesek hozzá :)


2010. okt. 29. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom igazán megmagyarázni, de egyszerűen annak van jó íze. A pepsi meg hasonló cola szerű készítmények elég rosszak szerintem. Nem ízlenek, ennyi.
2010. okt. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálam colából a coca a nyerő az íze miatt. A többi édesebb pl a Pepsi is.
2010. okt. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem tuti van benne vmi adalékanyag,ami függőséget okoz!Olyan régi(Asa Griggs Candler 1888-ban megalapította a Coca Cola Corporation-t), és olyan nagy (A cég 2005-ös évi jelentése alapján több, mint 200 országban értékesítenek Coca-Cola termékeket. A beszámoló szerint a világszerte napi szinten fogyó 50 milliárd adag italból a cég 1,3 milliárd adagot ad el. Csak a Coca-Cola (vagy „Coke”) márkanév alatti eladásokból kitelik a cég összbevételének 55%-a.),hogy nem tudnak és nem is akarnak mit kezdni vele!

Egyébként az a "coca" sem véletlen a névben:

John Smith Pemberton gyógyszerész 1884-ben készített egy Pemberton's French Wine Coca névre hallgató, borból és kokainból álló italt, egy úgynevezett cocawine-t.Az új italt először 1886. május 8-án adták el az atlantai Jacob's Pharmacy gyógyszertárban.Pemberton azt állította, hogy a Coca-Cola egy sor betegségre jelent gyógyírt.

Az italnak azért adták a Coca-Cola nevet, mert az eredeti recept élénkítőszerként tartalmazott dél-amerikai kokalevél kivonatot, amelyből a kokain is származik. Ízesítőnek a recept kóladiót használt, amelyből az ital koffeintartalma is származott. Pemberton receptje szerint egy gallon (3,8 liter) kólasziruphoz öt uncia (140 gramm) kokalevelet kellett keverni.1904 után friss kokalevelek helyett a Coca-Cola már kokainkivonás utáni leveleket használt, és a kokainszint mikroszkopikus méretűvé csökkent. A Coca-Cola a mai napig is ilyen narkotikum-mentes kokaleveleket használ a kólaszirup gyártásához.


Naaa?Összeesküvés-elmélet???? :)))

2010. okt. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én is csak a coca cola-t iszom meg de nem vagyok függő,1-2 hetente veszek egy üveggel és kész,a pepsi nem finom,nekem nem ízlik :/
2010. nov. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!