Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerinted nem drágák a gyümölc...

Szerinted nem drágák a gyümölcsök, zöldségek? Egy kiló gyümit 10 perc alatt megeszek, és ezért kell nekem egy teljes órát dolgoznom?! Csak azért a nasiért!

Figyelt kérdés
Paradicsom kilója 500ft-nál kezdődik! Paprika szintúgy. Narancs 400-500. Alma 300. Szőlő 500-600.
2010. okt. 31. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
4%
Egyél lassban és dolgozz gyorsabban.
2010. okt. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
de, drága.. ezért nem ezzel kell jóllakni hanem az "olcsó" rizzsel/krumplival
2010. okt. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem lakik jól vele. elvileg csak nasinak eszi. mongyuk én simán nem birnék megenni egy kiló gyümit:D
2010. okt. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Minden nagyon drága. Úgy tudod kicsit csökkenteni a kiadásokat, hogy termelői piacon vásárolsz, legalább hetente egyszer. Ott az idény zöldségre, gyümölcsre koncentrálsz, és meglátod több marad a pénz tárcádba.
2010. okt. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

A gyümölcs nem nasi!!Az szükséges a vitamin pótlásához!És az egészséges étrend velejárója,a zöldség dettó!

Ha viszonyitod-mivel minden viszonylagos--egy doboz legolcsóbb és legramatyabb cigi árához akkor már nem is annyira drága!!

Sajnos az idei év nem kedvezett sem a zöldség sem a gyümölcstermesztőknek és termésnek.

Mikor a Lidl meg a Penny leverte az árát mert tultermelés volt akkor megmondta Orbán Viktor::"ha hagyjuk hogy a multik szétverjék az áraikkal a magyar zöldség és gyümölcstermesztést ,akkor utána Ők fogják diktálni az árakat,majd meglátjuk hogy milyen árak lesznek""--és ime vannak!Ott veszne meg minden multi ahol van!!!

Le kell költözni vidékre itt szinte mindent meglehet termelni egykis szorgalommal és igyekezettel,az egészséges környezetről már nem is beszélve!

2010. okt. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hát, csak nekünk a tavaszi sok eső miatt kb 20 fánk halt ki (szilva/alma/őszibarack/mandula) és még sok más (málna, rebarbara, szeder, paradicsom) :( szóval gondolom a hazaiak emiatt is drágábbak.. arról nem is beszélve hogy a vásárlók is lehetnének tudatosabbak! volt 40kg eladó körténk nyáron (olyan finom, amit boltban nem kapnak) és SENKI nem vette tőlünk (hiába adtuk a bolti ár 30%áért) mentek venni a teszkóba.. hát ha egyszer ilyen h*lyék az emberek, akkor megérdemlik hogy drágán adják.. én mindenesetre nyáron napi 2-3kg gyümölcsöt simán letoltam :) és még most is van egy jó időre almám raktáron.. télire meg 1 pincényi eltéve, ha már másnak nem kellett :P
2010. okt. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Orbán annyit ért a mezőgazdaságohoz,mint kutya az ABC-hez! Azért olyan drága minden,mert nagyon rossz volt az időjárás.

Tavasszal a sok eső,később a nagy meleg,megint az eső. Vagy kirohadt minden,vagy megsült. Nekem a kertben a tövön rohadt meg a szamóca,pedig sok volt rajta, a borsó-bab alig kelt ki,kirohadt. A szomszédom földje hónapokig vízben állt. Kirohadt a zöldség,sárgarépa,nincs annyi krumplija sem,ami nekik kell. Azelőtt pedig mindig adtak is el belőle. Nem igaz már,hogy vidéken megtudsz termelni mindent. Az időjárást nem lehet szabályozni.

2010. okt. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!