Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Megérné ha vennék 20 tyúkot...

Megérné ha vennék 20 tyúkot és csak eladásra termelném a tojást (1900ft 10kg táp)?

Figyelt kérdés
2010. okt. 31. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Egyértelmű hogy nem. Mert a táp mellett még másra is szüksége van a tyúknak. Természetesen vitaminokat is kell venned. És mi van ha tyúk nem tojik. Mert vannak ilyen időszakok is.
2010. okt. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyszerű.. Számolj, mi mennyibe kerül, mennyit kapsz a tojásért..

De ne feledd, a tyúkoknak fűteni kell, oltani kell, az értékesitéshez, eladáshoz számlaképesnek kell lenni..

2010. okt. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én úgy gondolom, hogy 20 tyúkkal nem mész messzire. Meg nem csak tápot zabál, szerencsére. Ha komolyabb jövedelmet szeretnél belőle, akkor több tyúkra lenne szükséged. 20 tyúkkal meg tudod termelni a család igényeit mondjuk, vagy nemtudom mennyi tojást esztek.
2010. okt. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
van 5 tyúkunk már am én csak 15 éves vagyok azt gondoltam hogy legyen belőle egy kis zsebpénzem:D
2010. okt. 31. 14:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor tudod eladni a tojást,ha a környéketeken van,aki megveszi. De akkor a tyúkoknak kell pl.kukorica és zöld is. Csak akkor lesz jó házitojásod. Tápos tojást vehet mindenki az üzletekben is.

Beszéld meg a szüleiddel,hogy van-e hely még több baromfinak. De akkor se vegyél tyúkot,hanem csak csirkéket,majd tavaszra. A tyúk drága,és télen alig tojnak. Ráfizetnél a vásárlásra.

2010. okt. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az agrármérnök válasza:



A táp mellet csak vizet esetleg takarmánymész kiegészítést kell adni a tyúkoknak, a vitamin benne van a tápban .


Ennél lehet olcsóbban is tojótápot venni.


És ne most akard elkezdeni a tojástermelést, mert ősszel a tyúkok termelése romlik, kivéve ha mesterséges megvilágítást alkalmazol, de ez már kicsit bonyolult...



És a kérdésedre koncentrálva:talán

függ a tyúkok árától, fajtájától, korától, kondíciójától, és hogy a tojást hogy tudod eladni.

2010. okt. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 doboszoli ***** válasza:

Agrármérnök kollégával egyetértek, kis kiegészítést tennék.

Az iparszerű tojástermelés, komoly beruházást igényel, azonkívül hozzáértést, tehát felejtős. Iparszerűn értem

volumentől függetlenül, a ketreces, mélyalmos, rácspadlós, bármilyen tartást, fényprogrammal, takarmányozási,egészségügyi programmal spékelve. Szóval ez nem fog menni.

Az udvaron tartott "hobby tyúkokra" egy kis számítás.

Ennél az extenzív módszernél, első éves tyúknál a tojástermelés csúcsán, jó esetben 3 napra két tojást számolhatsz. Mivel az állatra nem fűtesz, ő takarmánnyal fűti magát, ezáltal kistestű tojófajtánál is napi 13-14 dkg táppal kell számolni. Ez 3 napra min. 80Ft. A tojás jó esetben 30 Ft körül adható el. A

2010. nov. 1. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 doboszoli ***** válasza:

Folyt.

A 2 tojás 60 Ft árbevételt eredményez. A tojástermelés befejeztével a tyúktest ára, "betakarja" a naposcsibe, és a felnevelés költségeit.

Számolni kell még az idei belvizes-árvizes idő miattti rossz termésből eredő tápáremelkedéssel, amit nem biztos, hogy követ a tojásár. Alkalmankénti gyógyszerköltség... Szóval nem egyzerű szakma ez.

Term., ha a magad szórakozására tartasz 20 tyúkot, és ellátod a családot friss tojással, páratlan élményben lesz részed.

Ha kérdésed van, szívesen válaszolok.

2010. nov. 1. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
aha érten hát én úgy tudom 12 dkg táp kell egy tyúknak naponta hát nem tudom mindenképpen tavasszal kezdek neki de még gondolkozom rajta köszi a válaszokat
2010. nov. 2. 16:06
 10/10 Mukcsi válasza:

Próbáld ki.

Ne tápban gondolkozz elsősorban.

Tavasszal kezd el. Szükséged lesz kukoricára, de a fű, konyhai maradék is nagyon jó nekik.

Alakíts ki egy vevőkört. Először nézz szét a környékeden, mérd fel a terepet. Nézd meg, mennyiért adják a tojást. Te add egy kicsit olcsóbban, hogy vevőket szerezz. Aztán emeld az árat, de reálisan, hogy megérje nálad vásárolni. Ne szúrj ki direkt a vásárlóiddal. Ha ők meg vannak elégedve, az neked is jó.

2017. jan. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!