Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Karácsonyra szeretnék gombával...

Karácsonyra szeretnék gombával töltött pulykamellet készíteni. Milyen mártás passzolna hozzá? Kell egyáltalán?

Figyelt kérdés
Még kezdő vagyok, egyben el lehet ezt készíteni? Ha kész van lehet szépen szeletelgetni? Pontosan hogy készül a gombás töltelék?
2010. dec. 6. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Bár csirkemellel írja a recept,szerintem pulykamellel ugyanígy el lehet készíteni.Mártásra sajna nincs ötletem :( De szerintem ehhez nem is kell...


[link]

2010. dec. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm. ez így jó is. és valami mártás ehhez?
2010. dec. 6. 16:29
 3/6 anonim válasza:
Nekem van egy gombás receptem.. kedvenc! :) Ha érdekel megírom..
2010. dec. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ugy szoktam mártást késziteni, hogy a sült hús alól lévő levet használom fel . Zsiradékon piritok egy kis lisztet, és kis hideg vizzel keverem simára. Majd beleteszem a sült alját, esetleg sózom, de nem biztos, hogy kell, mert a sült alja lehet sós, és jól kiforralom, hogy ne legyen liszt ize. Bors, esetleg fokhagyma, esetleg kis mustár, esetleg pár csepp citrom. Mindig másképp izesitem. Az állaga sürü, de még folyós legyen, önthető.
2010. dec. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én is kezdő vagyok, de ez a gombás cucc elég könnyű és isteni! Arányokat sajnos nem tudok.. azt azért lehet érezni..

Hagymát nagyon apróra felvág.. olajon pirít..gombákat mondjuk 4 felé vág.. de ez ízlés kérdése.. átforgat gombát a hagymán, majd megsóz.. a sózástól jókis levet fog engedni és addig kell főzőcskézni, míg elfővi a levét..borsot és tejfölt rak rá, hogy jó krémes legyen..legutóbb mustár is került bele attól még finomabb! Kicsit átrogyogtat és kész is van!

Remélem érthető volt! :D Kísérletezd ki előtte! Sok sikert!

2010. dec. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Közben elkészítettem, ízlett a családnak. :D erre most a kívánság, legyen inkább kapros-juhtúróval töltött ... :D
2010. dec. 14. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!