Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A kollégiumi élet milyen...

A kollégiumi élet milyen hatással van/volt az étkezési szokásaidra?

Figyelt kérdés
Egyetemisták és főiskolások válaszát várom
2010. dec. 10. 20:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Előbb utóbb megettem azt is amit nem szerettem,a katonaság azután tovább nevelt.Ráadásul a finnyáskodásról is majdnem leszoktatott egy darabig.Ez utóbbi vissza fejlődött.
2010. dec. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez tötént. :-)
2010. dec. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebb melegételt eszem, és eddig sem válogattam ugyan, de már a lehetőségem se lenne meg rá :)
2010. dec. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Én a koliban lettem bulimiás. Egyszerűen trendi volt keveset enni, ez a téveszmém vezetett ehhez a dologhoz. Két évig tartott, kigyógyultam.
2010. dec. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Megtanultam spórolni, jól szétnézni a boltban és nem finnyáskodni. Mivel a Camponával szemben laktam, ezért ha este 10 körül mentünk a teszkóba szinte 70-90%-os leárazással vettünk mindent, a grillcsirkétől kezdve a pizzáig. Rászoktam a rántott teszkósmedvesajtra, a rántott teszkóspárizsira és így tovább. Nekem jót tett, azóta is nyitott szemmel járom a boltokat és a leárazásokat.
2010. dec. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk két a la carte étterem is volt bent a kollégiumban (ELTE Dajka Gábor u.-i kollégiuma). Mivel egymással rivalizáltak, eléggé el voltunk kapatva kaja terén. A választék is elég nagy volt, és jól is főztek. Ez még a 90-es években volt, azóta nem tudom, hogy állnak kaja terén.
2010. dec. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Én annyira nem bírtam a kolit, azt a szagot, meg az állott, cigifüstös levegőt, meg az egészet, hogy alig bírtam enni, amíg ott laktam. Volt, hogy egész nap egy narancsot ettem, semmi mást, pedig pénzem lett volna kajára. Eleve vékony voltam már, de rengeteget fogytam a kolis időszakom alatt.
2010. dec. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Akkor elmondom én is. Nálunk nem volt menza, mindenki azt evett, "amit talált". Általában a csomagunk súlyának 80%-a az otthonról hozott étel volt, de hó végén már összefőztünk mindent. Nem finnyáztunk. Ha tehettük, akkor elugrottunk a Mekibe vagy pizzázni, de inkább rendeltünk. Én még szívesen jártam egy gyorsétterembe, ahol házias ételeket készítettek viszonylag olcsón, és néha megfordultam kínaikban is. Ez Kaposvár.

Tulajdonképpen mindenevővé váltam. Mielőtt kolis lettem, nem ettem meg a vagdalthúst, a kefirt, a paprikát meg még pár dolgot, de ez elmúlt.

2010. dec. 10. 21:41
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Rászoktam az olcsó kajákra, egy csomó olyat "találtam fel" magamnak, amiről sosem gondoltam volna, hogy megeszem. Azóta jobban is értékelem úgymond az ételt, mert ugye magamnak kellett nagyrészt megvennem, tudom, milyen sok pénz el tud menni rá. Néha vittem itthonról, de általában ott vettem valamit. A legnagyobb főzési mutatvány, amit végrehajtottam, a mikrózáson kívül a tejbedara volt. :)
2010. dec. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%
kevesebb melegételt, sőt alapjában véve kevesebbet eszem. meg sokkal egyszerűbb kajákat. meg nem túl változatosan. jah és otthonról is hozok hétvégén.
2010. dec. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!