Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki tartósítósze...

Van itt olyan aki tartósítószer/színezék nélkül étkezik? Lehetséges ez a mai világban?

Figyelt kérdés

Szeretném elhagyni ezeket a dolgokat csak ma már mindenben van színezék, tartósítószer...hogy lehet ez megoldani úgy hogy a pénztárcám is bírja??

Van itt olyan aki tud így étkezni ?

Adnátok tippeket ezzel kapcsolatban?


2011. jan. 7. 08:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor tudod 100% ig kikerülni az adalék anyagokat, ha magad termeled meg amit megeszel. Bár akkor is belekerülhet néhány génkezelt vetőmag.
2011. jan. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én próbálkozom, de nagyon nehéz, és ezt nem az anyagi részére értem. El kell olvasni mindennek a papírját, és nem megvenni, amiben bármi gyanús van. Mi csak néhány bio dolgot veszünk: tojást, majonézt (Tesco), mustárt, ketchupot, Vegetából most találtam egy ízfokozómenteset (van bio is, de nekem az nem vált be), és üdítőből már csak frissen préseltet veszünk. (A siónak van ilyen 3 literesben almalé és meggy, 1000-1400 Ft a 3 liter, és az Aldiban narancslé, 1 liter 450 Ft.) Tejterméknek mindig elolvasom a papírját, biovajat és biomargarint veszek (vajból a Sparos viszonylag olcsó, margarint a Tescóban veszünk). A felvágottakért nem vagyok oda, inkább füstölt sonkákat szoktunk venni. Néha parizer és téliszalámi, ezek nélkül nem megy. :( A sajtoknak is nézem a papírját.

Előre panírozott dolgokat sose veszek, meg fagyasztott sült krumplit se (még cukor is van bennük!).

Húsból, zöldségből nem tudok biót venni.

Persze az lenne a jó, ha sokan írnának, mert ha 100 ember ismer 1-2 terméket vagy trükköt, az már 200 dolog. Én elkezdtem egy blogot írni erről, de mivel senki nem segít, nem haladok vele úgy, mint szeretném. Termékeket, véleményeket és recepteket gyűjtök rajta. (Ha valaki segítene, annak örülnék.)

2011. jan. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Részben megoldható: gyümölcsöt, zöldséget piacról, általában kistermelőtől veszek. MARGARINT SOHA, a felvágottakom kívül az egyik legmanipuláltabb élelmiszer. A biomargarin is ugyanazon az eljáráson megy keresztül, mint a másik, ergo uolyan egészségtelen,. Vajat kell használni helyette. A kenyeret és a sütiket magam készítem. A vegeta esetében egy csomó zöldséget ledarálok, összekeverem és elteszem a mélyhűtőbe. Füstölt húst csak házi füstölésűt veszek, mert az hosszan és normálmódon füstölődik. A gyorsérlelésű füstölt húsok tele vannak nátrium-glutamáttal, ami rákkeltő. Innivaó:víz, limonádé, zöldtea mézzel. Tökéletesen úgysem tudod megoldani, inkább csak csökkenteni lehet az ártalmakat. Javaslom, keress rá a neten Benda Judit nevére, van egy csomó jó tippje.
2011. jan. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Annyi még (az előző vagyok), felvágottak helyett kencék. Rengeteget találsz a neten pl. csicseriborsóból, csirkemájbó, húsból, tojásból, ízesített vajkrémeket is készíthetsz (vaj + vmilyen zöldfűszer, fokhagyma...stb.. Persze, ez nem vega, inkább reform kaja. Gyerekeknek: chips helyett kölesgolyó (nem drágább, és az enyémek szeretik), vagy házi zabpelyhes keksz..., ha nagyon akarsz, házi tejből (már minden piacon kapható) ízesített házisajtot is készíthetsz. EGy csomó recept van a neten. Kis bátorság és idő. AZ azonban elárulom, h megtérül.
2011. jan. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Csak zsírral főzök. Az étel is jobb,és egészségesebb is,mint az olaj. Ha nem kapok zsírszalonnát,akkor libahájból sütök ki zsírt. Nem használok Vegetát és egyéb kész fűszerkeveréket,leveskocikát,szószokat. Fűszereket veszek,és azokkal ízesitem az ételeket. Kész ételeket sem veszek,sem pulykapárnácskákat stb. Felvágottat is nagyon ritkán.

Nyáron-ősszel veszek zöldségféléket,és lefagyasztom. Ketchupot is magam főzöm.Így csak tavasz körül kell mirelitet vennem. Kenyeret és egyéb kelt tésztákat is magam sütöm.

Nagyon kevés tartósítószert tartalmazó dolgok veszek. Pl. mustárt, de majonézt soha.

2011. jan. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

"A biomargarin is ugyanazon az eljáráson megy keresztül, mint a másik, ergo uolyan egészségtelen,. Vajat kell használni helyette."


A vaj aztán egészséges! A koleszterin miatt! A mergarinban nincs!

2011. jan. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szerintem ennek nézz utána pontosan. Egyfelől nem tonnaszámra kell enni, másfelől eléggé vitatott téma ez a koleszterin ügy. Elég sokat olvastam róla ahhoz, hogy ezt ne merjem ilyen bátran kijelenteni. Lehet, hogy a normál adagban fogyasztott vaj kevésbé ártalmas, mint kizárólag e számokból álló margarin. Sztem ne dőlj be a reklámoknak.
2011. jan. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De jó hogy van még rajtam kívül is aki így gondolkozik,mert engem általában hülyének néznek amikor közlöm hogy nem eszem tartósítószeres,ízfokozós kajákat.

Nem tud valaki ilyen jellegű forumot ahol tudnánk ilyenekről beszélgetni?

2011. jan. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem sajnos, de van egy csomó blog, ahonnan tàjékozódhatsz és a blogolókkal beszèlgetni is lehet. Ha akarod, összeszedek néhànyat.
2011. jan. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Sajnos nekem nincs sok időm, sok dolgot nem tudok házilag megoldani. Szerintem is csak csökkenteni lehet az ártalmakat. Pl. veszek vajat is, szeretem, de reggel nem lehet elkenni, ilyenkor margarint használok. Amúgy is korán kelünk, nem tudom fél-1 órával korábban kivenni, mikrózni sem akarom, és a reggel melegített vajat nem is enném meg pl. délben. Szóval ilyen problémáim vannak. De ezt írom: www.bioblog.freeblog.hu

Akinek van kedve, szóljon hozzá, írjon. Főleg a termékeknél kéne, ki mit ismer és hol veszi.

2011. jan. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!