Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van olyan gomba, ami tartalmaz...

Van olyan gomba, ami tartalmaz glutént? Milyen összetevők tartalmaznak glutént? Pl. Van olyan gyümölcs, vagy fűszer?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy lisztérzékeny vagyok, ezért 1 hónapos glutén mentes diétát kell tartanom. Ez nekem elsőre elég kínai volt, már utána olvasgattam a neten, de még sok mindennel nem vagyok tisztában. Van olyan teszt mellyel kimutatható a lisztérzékenység, vagy bármilyen ételérzékenység?


Nagyon köszönöm a válaszokat!


2011. jan. 10. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Van teszt, vérből mutatja ki, de nem mindig pontos a patikai. Kórházban tudnak pontos eredményt mondani.

Gyümölcsben, zöldségben nincs, fűszerben sem. Kivéve ha a csomagolásra rá van írva, hogy glutént tartalmaz. Mindennek nézd meg az összetételét, mielőtt megveszed. Felvágott, péksüti, minden!

Lisztből pedig kukoricalisztet használj.

Tescóban van külön gluténmentes polc, ott tudsz venni kukoricalisztből készült tésztát pl.

2011. jan. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fűszerekből sem jó minden fajta és nincs is ráírva, hogy glutént tartalmaz-e? Ételízesítőkből, csak a boszorkány ételízesítő ehető. Lisztekből van n agyon sok féle gluténmetes liszt. Mi legtöbbször a rizslisztet használjuk.Jó rántásnál, habarásnál,sütésnél és minden műveletnél.Nagyon szivesen segitek, ha kérdezel.
2011. jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt nem írtam,hogy egy morzsányi glutént tartalamazó élelmiszer is árt.

Például arra is kell vigyézni, hogy legyen saját falkanalad amivel főzöl, mert a gluténes fakanál is árthat.

2011. jan. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget! :)

És kérdésem az mindig van, elég kezdő vagyok, de jó érzés hogy van segítségem :)

Rágógumi tartalmaz glutént? Pl. az orbit

És a húsok? Üdítők?


Ha egy hónapig glutén mentes diétát csinálok és valóban lisztérzékeny vagyok, tapasztalni fogom a pozitív változást?

2011. jan. 11. 21:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Vannak olyan rágók, amelyekbe van glutén.

Az Orbitban pont nincs.

2011. jan. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha nem vagy biztos abban, hogy lisztérzékeny vagy-e, akkor ne tart diétát, mert utána nem lehet kimutatni. Mi alapján gondolod, hogy az vagy? Vérvétel? Bélbiopsziából állapítható meg biztosra.

Én 2,5 éve tudom, hogy az vagyok. Nekem a gyógyszertári is kimutatta. Itt meg is tudod rendelni. Na meg még sok mást is:

[link] gyorsteszt&


De tényleg azt ajánlanám, hogy diéta előtt vizsgáltasd ki magad.

Írhatsz nyugodtan privit is, ha kérdésed van.

2011. jan. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!